POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 02:00 (ulica Zwycięzców)
76 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 57 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 68% pm10 93 μg/m3
poniedziałek , 27 lipca 2015 r. , Liza Zaproponuj newsa!

„Pakt” – nowy serial o dziennikarzu śledczym

HBO zakończyło zdjęcia nowego polskiego serialu o dziennikarstwie śledczym „Pakt”. Reżyseruje go Marek Lechki. Premiera odbędzie się jesienią tego roku. Zdjęcia odbywały się na Żoliborzu, Pradze, Saskiej Kępie, Mokotowie i w Lesie Młocińskim.


Premiera nowego polskiego serialu „Pakt” odbędzie się jesienią tego roku. Marcin Dorociński gra Piotra Grodeckiego, dziennikarza, który wykrywa aferę związaną z olbrzymią władzą i pieniędzmi. „Pakt” jest oparty na norweskim formacie (serial „Mammon”), jednak fabuła została osadzona w polskich realiach. Scenariusz napisali Przemysław Nowakowski, Joanna Pawluśkiewicz i Andrzej Gołda pod opieką merytoryczną Macieja Kubickiego.

Główny bohater Piotr procuje dla „Kuriera”. Wykrycie afery powoduję lawinę katastrofalnych wypadków. Aktorka Magdalena Cielecka porównuje „Pakt” do do thrillera Davida Finchera „Siedem”, gdzie akcja opiera się na siedmiu grzechach głównych. W zwiastunie „Paktu” pojawia się obraz Pedro de Orrente przedstawiający ofiarę z Izaaka i napis: „Jak wiele możesz poświęcić?”.

W serialu oprócz Marcina Dorocińskiego, Magdaleny Cieleckiej i Edwarda Linde-Lubaszenki, zagrają również Alicja Dąbrowska, Marta Nieradkiewicz, Anna Radwan, Jacek Poniedziałek i Witold Dębicki.

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram