11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 20 czerwca 2015 r. LN

Francuski piknik rodzinny w Parku Skaryszewskim

Czwarty piknik rodzinny organizowany przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą odbędzie się w Parku Skaryszewskim w drugą niedzielę lipca. Park zamieni się w prawdziwe francuskie miasteczko: program przewiduje dużo atrakcji skierowanych na przybliżenie kultury francuskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 20.00.

12 lipca w Parku Skaryszewskim podczas czwartego pikniku rodzinnego będzie można posłuchać francuskiej muzyki, spróbować dań kuchni francuskiej oraz wziąć udział we wspólnym malowaniu przejścia podziemnego pod rondem Waszyngtona. Piknik nawiązuje do Święta Narodowego Francji, które obchodzi się co roku 14 lipca. Organizatorzy zapowiadają ponad 40 stoisk wystawców, którzy przygotują animacje dla dzieci i dorosłych.

Nie zabraknie również stoisk z tradycyjnymi francuskimi przysmakami, takimi jak sery, wina, wypiekane na miejscu croissanty i bagietki. Na scenie przy Jeziorku Kamionkowskim odbędzie się konkurs piosenki francuskiej wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z Warszawy. Urozmaicą program także konkursy wiedzy o Francji. Uczestnicy pikniku będą mogli wysłuchać rad sommeliera o tym, jak dobierać wino, oraz obejrzeć pokaz kulinarny z udziałem francuskiego kucharza Davida Gaboriaud.

Przestrzeń parku zostanie podzielona na strefy tematyczne promujące poszczególne regiony Francji. Nie zapomniano również o francuskiej modzie i kosmetykach prosto z Prowansji. Kolejną atrakcją staną się przejazdy elektrycznym, w pełni ekologicznym samochodem po ulicach Saskiej Kępy.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też