POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 02:00 (ulica Zwycięzców)
76 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 57 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 68% pm10 93 μg/m3
czwartek , 18 czerwca 2015 r. , LN Zaproponuj newsa!

Premiera filmu o Saskiej Kępie „Dzielnica z klimatem...”

W piątek 19 czerwca w PROMie Kultury Saska Kępa o godzinie 18.00 odbędzie się premiera filmu „Dzielnica z klimatem...” poświęconego właśnie Saskiej Kępie. Autorami filmu są Mateusz Siudmak, Szymon Płatek i Łukasz Brierre – uczniowie Gimnazjum B. Prusa.


Nie jest to zwykły film dokumentalny. Za zadanie gimnazjaliści obrali sobie ukazanie piękna Saskiej Kępy, jej atrakcji turystycznych i miejsc do spędzania czasu wolnego. Gdyby nie pomoc dobrych ludzi, byłby to nudny film bez żadnego nurtu – mówi Mateusz Siudmak. Głównym środkiem artystycznym filmu stały się ujęcia z lotu ptaka, pokazujące Saską Kępie w mało znanej perspektywie. Nasz serwis okazał wsparcie finansowe projektowi i umożliwił realizację twórczego pomysłu uczniów przez opłacenie drona z operatorem. Początkowo zbiórka pieniędzy została rozpoczęta na stronie polakpotrafi.pl, lecz nie dała zamierzonych skutków. Wtedy Saska Kępa z Pasją postanowiła w 100% sfinansować film.

Prace trwały niecały miesiąc: zdjęcia rozpoczęły się w maju, kiedy Saska Kępa wygląda najładniej. 12-minutowy film można będzie obejrzeć w PROMie Kultury Saska Kępa w piątek o 18.00 lub na kanale youtube od razu po oficjalnej premierze. Na razie można zapoznać się z 30-sekundowym zwiastunem filmu „Dzielnica z klimatem...”.W filmie znalazły się ujęcia całej Saskiej Kępy, Wisły, Parku Skaryszewskiego. Uczniowie przeprowadzili również rozmowy z mieszkańcami dzielnicy, zapisali ich wspomnienia w wrażenia. Saską Kępę młodzi filmowcy nazywają mniejszym miasteczkiem w wielkiej Warszawie i kochają jej klimat.

Wydarzenie na Facebook

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram