11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 12 czerwca 2015 r. LN

Mecz Polska-Gruzja na Narodowym – utrudnienia komunikacyjne

Sobotni mecz Polska-Gruzja na Stadionie Narodowym spowoduje kolejne utrudnienia w ruchu. Saska Kępa i most Poniatowskiego zostaną wyłączone z ruchu, autobusy i tramwaje kierowane będą na trasy objazdowe.W ramach eliminacji mistrzostw Europy 2016 w Warszawie na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski spotka się z drużyną z Gruzji. Mecz odbędzie się 13 czerwca 2015 roku. Rozpocznie się o godzinie 18.00, natomiast bramy stadionu otworzą się o 15.00. Mieszkańców stolicy i kierowców czekają utrudnienia w ruchu na odcinku Centrum – Rondo Waszyngtona.

W godzinach 14-18 ruch na al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowej oraz al. Stanów Zjednoczonych będzie ograniczony. Wał Miedzeszyński zostanie wyłączony z ruchu indywidualnego z wyjątkiem pojazdów osób mających identyfikatory dzielnicowe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Ul. Francuska będzie nieprzejezdna na odcinku od ronda Waszyngtona do ulicy Zwycięzców. Po zakończeniu meczu zamknięty zostanie most Poniatowskiego oraz al. Zieleniecka.

Autobusy linii 117 i 146 od ul. Paryskiej pojadą ulicami Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona. Uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe: 903 (Al. Zieleiniecka – Bródno-Podgrodzie) i 904 (Berezyńska – al. Waszyngtona – al. Stanów Zjednoczonych – Rondo Wiatraczna). Tramwaje 3 i 26 oraz autobusy linii 509 będą realizowały dodatkowe kursy, 7 i 22 będą kursowały mostem Śląsko-Dąbrowskim, 77 będzie kończyć trasę na pl. Starynkiewicza bez wjazdu na prawą stronę Wisły.

W czasie zamknięcia mostu Poniatowskiego zamiast tramwajów na trasie pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – most Świętokrzyski – Wał MiedzeszyńskiZwycięzcówSaska – al. Waszyngtona – Wiatraczna kursować będzie linia autobusowa Z. Pociągi II linii metra kursować będą co 3 minuty, I linii co 5 minut. Do centrum dojechać będzie można również pociągami SKM i KM, które odjeżdżać będą co 5-8 ze stacji Warszawa Stadion.

Osoby posiadające bilet będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w 1 strefie oraz z parkingów Parkuj i Jedź od 13 czerwca, od godziny 6.00 do 14 czerwca, do godziny 1.00. Pełną listę zmian komunikacyjnych można zobaczyć na stronie ZTM.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też