11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 1 czerwca 2015 r. LN

Nowe światła na Saskiej i Brazylijskiej – miasto ogłasza przetarg

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Saskiej i Brazylijskiej. W ciągu dwóch miesięcy powinny zostać zamontowane nowe maszty, latarnie sygnalizacyjne, wykonane przepusty pod jezdniami, ułożone kable sterownicze w przygotowanej kanalizacji.

ZDM wymaga od firm biorących udział w przetargu pięcioletniego doświadczenia w realizacji podobnych zleceń lub przynajmniej udziału w robotach elektrycznych oraz remontowych w terenie miejskim o populacji nie mniejszej niż 100 tysięcy mieszkańców. Na ocenę zgłoszeń znacząco wpłynie cena oraz ewentualne skrócenie terminu wykonania. Wartość szacunkowa zamówienia przekracza 30 tys. euro, lecz jest mniejsza niż 5 mln euro.

Plan modernizacyjny przewiduje również przebudowę drogową i oświetleniową, a także wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Projekt budowy sygnalizacji świetlnej powstał po ogłoszeniu listy najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Warszawie. Saska i Brazylijska nie znalazły się w tym wykazie, lecz zwrócono wówczas uwagę na ograniczoną widoczność i liczne niedogodności dla pasażerów i kierowców w tym miejscu.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też