POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 22:20 (ulica Zwycięzców)
59 aktualna temperatura 19 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 39 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 81% pm10 62 μg/m3
czwartek, 28 maja 2015 r. BD

25 ton odpadów zebrano po meczu rozegranym na Stadionie Narodowym

25 ton odpadów po finale Ligii Europy. Służby oczyszczania miasta sprzątały do wczesnych godzin rannych, a w czwartek w ciągu dnia dodatkowo umyte zostały chodniki ul. Francuskiej.25 ton zanieczyszczeń zebranych zostało po finale Ligii Europy. Dla porównania po meczu Polska-Niemcy, który odbył się w październiku ubiegłego roku, zebrano 900 kg śmieci.

W sprzątaniu uczestniczyło niemal 100 osób, które prace rozpoczęły jeszcze przed meczem, monitorując czystość na trasach przemarszu gości, okolice stadionu oraz strefy kibica.

Najwięcej odpadów w postaci potłuczonych butelek, puszek, plastikowych, papierowych opakowań i niedopałków zebrano na ul. Francuskiej. Z uwagi na dużą liczbę osób znajdujących się w tym rejonie prace porządkowe rozpoczęły się po przejściu kibiców na Stadion Narodowy.Większego sprzątania wymagała także ul. Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, Tamka, Al. Jerozolimskie, al. Poniatowskiego i Rondo Waszyngtona.

Pomeczowe sprzątanie zakończyło się mechanicznym zmieceniem i umyciem jezdni. Rano umyto również nawierzchnię chodników ul. Francuskiej na odcinku od Ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców.Łączny koszt prac porządkowych wyniósł ok. 90 tys. zł.

Wiecej zdjec znajdziesz na naszym profilu na Facebooku.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo