11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 22 maja 2015 r. LN

Finał Ligi Europejskiej – utrudnienia w ruchu na Saskiej Kępie

27 maja na Stadionie Narodowym odbędzie się Finał Ligi Europejskiej. W związku z tym ok. 17 tysięcy kibiców przybędzie do Warszawy z Hiszpanii i Ukrainy. Kluby Sevilla i Dnipro zamówiły odpowiednio 7600 i 9200 wejściówek.


Choć Finał Ligi Europejskiej jest nazywany „małym euro”, nie będzie w Warszawie strefy kibica podobnej do tej, co stanęła w 2012 roku. To nie jest mecz reprezentacji, który ściąga wielu kibiców. Organizujemy go według wytycznych UEFA, w których nie było mowy o tzw. public viewing, czyli wspólnym oglądaniu – mówi wiceprezydent Jarosław Jóźwiak. Dla kibiców zostały wyznaczone specjalne miejsca, skąd będą mogli wspólnie przejść na Stadion Narodowy. Fani Dnipro spotkają się na Krakowskim Przedmieściu, żeby przez Tamkę, most Świętokrzyski i Sokolą dotrzeć na stadion. Trasa kibiców Sevilli przebiegnie ul. Francuską i al. Zieleniecką aż do przejścia podziemnego pod rondem Waszyngtona. Ważny bilet na mecz upoważnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej w tym dniu.

Finał Ligi Europy dla mieszkańców Saskiej Kępy oznacza kolejne utrudnienia w ruchu. Po godzinie 15 zamknięty zostanie obszar ograniczony al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim. Wjazd będzie dostępny tylko dla pojazdów posiadających identyfikator dzielnicowy, komunikacji miejskiej, taksówek i pojazdów jednośladowych. Ul. Francuska pozostanie zamknięta prawie w ciągu całego dnia. Linie 117 i 146 od skrzyżowania ulic Zwycięzców i Francuskiej pojadą ulicami Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona.

Po zakończeniu meczu al. Zieleniecka i most Poniatowskiego również zostaną wyłączone z ruchu, żeby umożliwić przejście kibiców. Tramwaje 7, 22 i 25 zostaną skierowane na most Śląsko-Dąbrowski, 9 i 24 będą kończyć kurs przy Dworcu Wschodnim, gdzie dojadą ul. Grochowską, Targową i Kijowska. Zastępcza linia autobusowa Z obsłuży trasę Pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Wał MiedzeszyńskiZwycięzcówSaska – al. Waszyngtona – Wiatraczna. Druga linia metra będzie kursować do 3 minuty, pierwsza zaś co 5. W dodatku pociągi SKM i KM z dworca Warszawa Śródmieście będą odjeżdżać co 5 minut.

Utrudnień nie da się uniknąć, - mówi dyrektor ZTM Wiesław Witek. – Dlatego staramy się poinformować o tym jak najwcześniej, tak, by kierowcy mogli uwzględnić zamknięcie Francuskiej w swoich planach. Należy jednak zauważyć, że mecz odbędzie się w dniu roboczym, kiedy ruch jest większy, niż w weekendy.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też