11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 4 maja 2015 r. LN

19. Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

9 maja na Stadionie Narodowym odbędzie się 19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jest to największa w Polsce impreza plenerowa mająca na celu przybliżenie nauki za pomocą ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Piknik rozpocznie się o 11 i potrwa do 20.


Tematem wiodącym tegorocznego Pikniku Naukowego jest światło jako źródło cywilizacji. Uczestnicy będą mogli prześledzić historię źródeł światła, zagrać na laserowej arfie albo zbudować światłowód z galaretki. Specjalnie utworzona galeria „Światłoprzestrzeń” zaprasza do wzięcia udziału w różnorodnych eksperymentach świetlnych. W czasie Pikniku na stadionie będzie można zobaczyć zbiory Muzeum Neonów, wśród których znajdują się najstarsze warszawskie neony reklamowe. Każdej wystawie będzie towarzyszyć wyjaśnienie dotyczące natury zaobserwowanych zjawisk. Jak zwykle, dla odwiedzających przewidziane są liczne konkursy, na przykład kryminalistyczny z nagrodą w postaci zwiedzania Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

W wydarzeniu bierze udział ponad 150 instytucji z z Polski i zagranicy. Piknik to okazja, by wymienić się doświadczeniami. Warto uczyć się od siebie – mówi Prof. Łukasz A. Turski, członek zespołu Pikniku Naukowego.

W imprezie naukowej udział może wziąć każdy – wstęp jest wolny oraz nie wymaga uprzedniej rezerwacji. Wiele pokazów przygotowano specjalnie dla dzieci, żeby zaciekawić nauką najmłodszych. Na terenie Pikniku będzie funkcjonować wiele punktów gastronomicznych i wypoczynkowych. Wszystkie atrakcje zostały umieszczone na mapie interaktywnej, która jest dostępna na stronie wydarzenia.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też