11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 5 maja 2015 r. LN

Rejsy po Wiśle

W majówkę ruszył siódmy sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Należą do nich promy łączące brzegi Wisły, tramwaj wodny oraz statek wycieczkowy. Korzystać z transportu wodnego będzie można do 6 września.


Cztery bezpłatne przeprawy promowe zaczęły funkcjonować na trasach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa; Bulwar Grzymały Siedleckiego (przystanek Most Poniatowskiego) – Stadion Narodowy; Podzamcze – Fontanny – ZOO; Łomianki – Nowodwory. W maju i czerwcu dostać się na drugi brzeg Wisły za pomocą promu będzie można w soboty, niedziele oraz dni świąteczne, w lipcu i sierpniu także w dni powszednie.

Tramwaj wodny „Wars” zapewni pasażerom obejrzenie panoramy Starego Miasta oraz najbardziej charakterystycznych obiektów stolicy – Grubej Kaśki, Stadionu Narodowego, Zamku Królewskiego i Centrum Nauki Kopernik. Tramwaj wypływa z Cypla Czerniakowskiego. Maksymalnie może zabrać na pokład 150 pasażerów. Bilety na półtoragodzinny rejs są do nabycia na statku lub w biurze Żeglugi Stołecznej przy ul. Świętokrzyskiej 36. Koszt biletu normalnego wynosi 18 zł.

Najdłuższą trasą popłynie statek „Zefir”. Podróż Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka nad jeziorem Zegrzyńskim będzie trwała ok. 10 godzin. Rejs rozpoczyna się o 9.00 przy Cyplu Czerniakowskim, między 12.15 a 13.45 przewidziana jest przerwa w Serocku, ok. godz. 19 statek przybywa z powrotem do Warszawy. Na statku będzie grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. Tak samo jak prom, „Zefir” w maju i czerwcu będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne, natomiast w lipcu i sierpniu – dodatkowo w piątki. Bilety można nabyć w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też