POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 21:10 (ulica Zwycięzców)
57 aktualna temperatura -12 °C
ciśnienie 1030 hPa pm2.5 37 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 65% pm10 51 μg/m3
wtorek , 5 maja 2015 r. , LN Zaproponuj newsa!

Rejsy po Wiśle

W majówkę ruszył siódmy sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Należą do nich promy łączące brzegi Wisły, tramwaj wodny oraz statek wycieczkowy. Korzystać z transportu wodnego będzie można do 6 września.


Cztery bezpłatne przeprawy promowe zaczęły funkcjonować na trasach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa; Bulwar Grzymały Siedleckiego (przystanek Most Poniatowskiego) – Stadion Narodowy; Podzamcze – Fontanny – ZOO; Łomianki – Nowodwory. W maju i czerwcu dostać się na drugi brzeg Wisły za pomocą promu będzie można w soboty, niedziele oraz dni świąteczne, w lipcu i sierpniu także w dni powszednie.

Tramwaj wodny „Wars” zapewni pasażerom obejrzenie panoramy Starego Miasta oraz najbardziej charakterystycznych obiektów stolicy – Grubej Kaśki, Stadionu Narodowego, Zamku Królewskiego i Centrum Nauki Kopernik. Tramwaj wypływa z Cypla Czerniakowskiego. Maksymalnie może zabrać na pokład 150 pasażerów. Bilety na półtoragodzinny rejs są do nabycia na statku lub w biurze Żeglugi Stołecznej przy ul. Świętokrzyskiej 36. Koszt biletu normalnego wynosi 18 zł.

Najdłuższą trasą popłynie statek „Zefir”. Podróż Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka nad jeziorem Zegrzyńskim będzie trwała ok. 10 godzin. Rejs rozpoczyna się o 9.00 przy Cyplu Czerniakowskim, między 12.15 a 13.45 przewidziana jest przerwa w Serocku, ok. godz. 19 statek przybywa z powrotem do Warszawy. Na statku będzie grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. Tak samo jak prom, „Zefir” w maju i czerwcu będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne, natomiast w lipcu i sierpniu – dodatkowo w piątki. Bilety można nabyć w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem.

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy

Podbniebne nagrywki