11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 25 kwietnia 2015 r. LN

Orlen Warsaw Marathon – utrudnienia komunikacyjne

W dniach 25-26 kwietnia 2015 roku w Warszawie odbędzie się Orlen Warsaw Marathon. W związku z tym powstaną utrudnienia komunikacyjne, które szczególnie dotkną mieszkańców pięciu dzielnic: Pragi, Śródmieścia, Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa.


Zgodnie z programem imprezy sportowej w sobotę 25 kwietnia odbędą się dwa biegi. Przeznaczony dla dzieci „Bieg na Tak” spowoduje zamknięcie odcinka Wybrzeże Szczecińskie – łącznica zjazdowa mostu Poniatowskiego na ul. Wybrzeże Szczecińskie – teren wokół Stadionu Narodowego w godzinach 14:30 – 16:30. Charytatywny Marszobieg „Biegam, Bo Lubię POMAGAM” rozpocznie się o godzinie 17:00 przy pl. Zamkowym i przebiegnie przez Krakowskie Przedmieście, ul. Karową, Wybrzeże Kościuszkowskie, most Świętokrzyski, Wybrzeże Szczecińskie i skończy się niedaleko Stadionu Narodowego. Autobusy z numerami 102, 105, 118, 127, 162, 502 i 514 będą kierowane na trasy objazdowe, dla linii 502 i 514 przewidziano specjalny rozkład jazdy.

W niedzielę 26 kwietnia w ramach drugiej części Warsaw Orlen Maraton odbędą się kolejne dwa biegi: Orlen Warsaw Marathon i Bieg OSHEE 10 km, które rozpoczną się o godz. 9.30. Trasa maratonu zostanie zamknięta o 15.30. Bieg OSHEE przebiegnie następującą trasą: Wybrzeże Szczecińskie –Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie –Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – błonia Stadionu Narodowego. Maraton Orlen rozpocznie się w tym samym punkcie, ale dalsza część trasy przebiegnie ulicami Dobrą, Czerniakowską, Górnośląską, Myśliwiecką, Szwoleżerów , Gagarina, Spacerową –Puławską, Wałbrzyską, al. KEN, Gandhi, Rzekotki, Podgrzybków, Przyczółkową, al. Wilanowską, Sobieskiego, al. Witosa, Beethovena, Podchorążych, Suligowskiego, Kruczkowskiego, Tamką. Meta maratonu znajduje się również na błoniach Stadionu Narodowego. Utrudnienia w ruchu będą miały miejsce od godz. 7:00 do 16:30. Ponad 50 linii autobusowych zmienią swoje trasy na czas wydarzenia. Tramwaje natomiast będą kursować według zwykłego rozkładu jazdy. Organizatorzy uprzedzają, że w weekend wjazd od al. Zamoyskiego i Wybrzeża Szczecińskiego pod Stadion Narodowy będzie niemożliwy. Zalecane więc jest korzystanie z metra lub komunikacji tramwajowej.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też