11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 16 kwietnia 2015 r. LN

Film o Saskiej Kępie

Uczniowie Gimnazjum im. B. Prusa na Saskiej Kępie wyszli z pomysłem stworzenia filmu o dzielnicy, jej atrakcjach turystycznych i miejscach do spędzania wolnego czasu. W tym celu zorganizowali zbiórkę na produkcję na stronie polakpotrafi.pl.


Zdjęcia rozpoczną się w maju – wtedy bowiem Saska Kępa wygląda najładniej. Aby produkcja nie stała się kolejnym nudnym filmem promocyjnym, uczniowie postanowili wykorzystać ujęcia z lotu ptaka. Wypożyczenie drona z operatorem kosztuje ponad 1000 zł. Tej właśnie sumy potrzebują młodzi filmowcy, żeby zrealizować swój pomysł.

W filmie znajdą się wywiady z mieszkańcami dzielnicy, pokazane zostaną najważniejsze obiekty i nieznane zakątki Saskiej Kępy. Jest to bardzo ciekawa i atrakcyjna dzielnica Warszawy – mówią Mateusz Siudmak i Szymon Płatek, autorzy projektu. – Jeżeli uda nam się uzbierać tyle pieniędzy, nasz film wzbogaci się o ujęcia z lotu ptaka. Operator nagra ujęcia Parku Skaryszewskiego, Stadionu Narodowego, Wisły, Mostu Poniatowskiego, schodków i plaży miejskiej oraz ul. Francuskiej – dodają.

Zbiórka na stronie polakpotrafi.pl rozpoczęła się 13 kwietnia. Projekt będzie trwał w ciągu dwóch miesięcy. Dla wszystkich osób, które go wesprą, przewidziane są nagrody i bonusy.

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też