POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 01:40 (ulica Zwycięzców)
76 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 56 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 73% pm10 92 μg/m3
czwartek , 16 kwietnia 2015 r. , LN Zaproponuj newsa!

Film o Saskiej Kępie

Uczniowie Gimnazjum im. B. Prusa na Saskiej Kępie wyszli z pomysłem stworzenia filmu o dzielnicy, jej atrakcjach turystycznych i miejscach do spędzania wolnego czasu. W tym celu zorganizowali zbiórkę na produkcję na stronie polakpotrafi.pl.


Zdjęcia rozpoczną się w maju – wtedy bowiem Saska Kępa wygląda najładniej. Aby produkcja nie stała się kolejnym nudnym filmem promocyjnym, uczniowie postanowili wykorzystać ujęcia z lotu ptaka. Wypożyczenie drona z operatorem kosztuje ponad 1000 zł. Tej właśnie sumy potrzebują młodzi filmowcy, żeby zrealizować swój pomysł.

W filmie znajdą się wywiady z mieszkańcami dzielnicy, pokazane zostaną najważniejsze obiekty i nieznane zakątki Saskiej Kępy. Jest to bardzo ciekawa i atrakcyjna dzielnica Warszawy – mówią Mateusz Siudmak i Szymon Płatek, autorzy projektu. – Jeżeli uda nam się uzbierać tyle pieniędzy, nasz film wzbogaci się o ujęcia z lotu ptaka. Operator nagra ujęcia Parku Skaryszewskiego, Stadionu Narodowego, Wisły, Mostu Poniatowskiego, schodków i plaży miejskiej oraz ul. Francuskiej – dodają.

Zbiórka na stronie polakpotrafi.pl rozpoczęła się 13 kwietnia. Projekt będzie trwał w ciągu dwóch miesięcy. Dla wszystkich osób, które go wesprą, przewidziane są nagrody i bonusy.

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy