11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 16 kwietnia 2015 r.

Spotkanie "Czy mogę zostać hackerem?"

W czwartek 23 kwietnia w Promie Kultury Saska Kępa oodbędzie się otwarte spotkanie z cyklu: "Warszawa Lab" dotyczące m.in. bezpieczeństwa i ochrony prywatności w Internecie.


W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo informacji, prywatność w sieci oraz prawa autorskie to ważne tematy, z którymi mierzy się każdy, kto tylko uruchamia przeglądarkę internetową lub intensywniej korzysta ze smartfona.

Jak chronić naszą prywatność? Jak rozpoznawać zagrożenia? Czy latarka musi znać imiona i nazwiska naszych znajomych? Czy zdjęcia w internecie są do dowolnego wykorzystania? Czy oglądanie filmów z Chomika jest legalne? Na spotkaniu postaramy się rozwiać wiele wątpliwości, pokazać możliwości, nauczyć trochę technologii. Wszystko to w duchu hackerskim: Hackerzy rozwiązują problemy i tworzą rzeczy wierząc w wolność i wzajemną pomoc.

W trakcie spotkania postaramy się nauczyć Was kilku ciekawych sztuczek oraz pokażemy aplikacje, które są warte zainstalowania zarówno w smartfonach, jak i w komputerach. Na koniec niespodzianka dla każdego.... ale to tajemnica.

23 kwietnia godz. 18:00
Prom Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23


Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Warszawa Lab, realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" we współpracy z Fundacją Evensa oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wydarzenie na Facebook

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też