11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 11 kwietnia 2015 r. LN

Pub Pod Pstrągiem zamknięty

8 kwietnia 2015 roku załoga pubu Pod Pstrągiem złożyła oświadczenie o zakończeniu funkcjonowania lokalu. Jedną z przyczyn zamknięcia stała się szczególna nieprzychylność administracji miejskiej. W związku z tym pub nie został otwarty 1 kwietnia, jak co roku w ciągu ostatnich 17 lat.


Zgodnie z oświadczeniem złożonym na fanpage’u pubu Pod Pstrągiem lokal został zamknięty ze względu na ogólną niechęć administracji miejskiej, tzn. ciągłe kontrole, uchylanie koncesji, zakaz prowadzenia kina letniego. Przez cały ten okres próbowaliśmy rozmawiać z różnymi urzędnikami miejskimi, ale niestety w ciągu ostatnich 6 miesięcy nikt z decyzyjnych przedstawicieli Warszawy nie chciał się z nami spotkać. Co więcej, nie otrzymaliśmy merytorycznego wyjaśnienia, dlaczego po kilkunastu latach wyrzucono nas na bruk – mówi się w oświadczeniu.

Pub Pod Pstrągiem działa w Parku Skaryszewskim od 1997 roku. Słynie z wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, a także ze znakomitych dań z grila. Właściciele podkreślają, że sami odkryli zapuszczone i spalone miejsce w sercu Parku Skaryszewskiego, które własnymi siłami wyremontowali od podstaw, nadali mu charakter i wypromowali. Nie zamierzamy złożyć broni i będziemy walczyć o dalsze istnienie pubu Pod Pstrągiem – mówią właściciele lokalu.

Burmistrz dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski odpowiada, że w sprawie chodzi o kwestie prawno-proceduralne, co powoduje pewne komplikacje. Dodaje, że na ten temat toczy się dyskusja oraz zostanie przeprowadzone specjalne spotkanie.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też