POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 15:10 (ulica Zwycięzców)
86 aktualna temperatura 0 °C
ciśnienie 1025 hPa pm2.5 80 μg/m3
Zła jakość powietrza! wilgotność 98% pm10 113 μg/m3
sobota, 4 kwietnia 2015 r. LN

Warszawy historia ukryta – spacer po Saskiej Kępie

11 kwietnia 2015 roku o godz. 12 odbędzie się spacer po Saskiej Kępie zorganizowany przez grupę miłośników stolicy „Warszawy historia ukryta”. Wycieczka przebiegnie ulicami Francuską, Lipską, Finlandzką, Jakubowską i Estońską, a skończy się około ul. Zwycięzców.


W drugą sobotę kwietnia miłośnicy Warszawy będą mogli wziąć udział w spacerze po Saskiej Kępie. Przewodnicy wyjaśnią nazwę dzielnicy, opowiedzą historię budowy mostu Poniatowskiego oraz wytłumaczą, w jaki sposób Saska Kępa jest związana z bazarem Różyckiego. Przedstawione zostaną również sylwetki architektów, dzieła których znajdują się na tych terenach, a także liczne ciekawostki dotyczące Saskiej Kępy.

Spotkanie odbędzie się przy Rondzie Waszyngtona obok wyjścia podziemnego od strony ul. Francuskiej o godz. 12.05. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Przewodnikami będą Mirosław Parciak i Bartłomiej Wancerz. Udział w wycieczce jest bezpłatny, natomiast napiwki są mile widziane.

Grupa „Warszawy historia ukryta” skupia miłośników stolicy, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o jej przeszłości. Nie ograniczamy się tylko do Internetu, można nas spotkać w terenie, gdy prowadzimy spacery i wycieczki dla wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć więcej o Warszawie i Mazowszu – mówią uczestnicy grupy.

Wydarzenie na Facebook

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Polecamy: koszulki na każdą okazję