POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 01:50 (ulica Zwycięzców)
76 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 57 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 73% pm10 92 μg/m3
sobota , 4 kwietnia 2015 r. , LN Zaproponuj newsa!

Warszawy historia ukryta – spacer po Saskiej Kępie

11 kwietnia 2015 roku o godz. 12 odbędzie się spacer po Saskiej Kępie zorganizowany przez grupę miłośników stolicy „Warszawy historia ukryta”. Wycieczka przebiegnie ulicami Francuską, Lipską, Finlandzką, Jakubowską i Estońską, a skończy się około ul. Zwycięzców.


W drugą sobotę kwietnia miłośnicy Warszawy będą mogli wziąć udział w spacerze po Saskiej Kępie. Przewodnicy wyjaśnią nazwę dzielnicy, opowiedzą historię budowy mostu Poniatowskiego oraz wytłumaczą, w jaki sposób Saska Kępa jest związana z bazarem Różyckiego. Przedstawione zostaną również sylwetki architektów, dzieła których znajdują się na tych terenach, a także liczne ciekawostki dotyczące Saskiej Kępy.

Spotkanie odbędzie się przy Rondzie Waszyngtona obok wyjścia podziemnego od strony ul. Francuskiej o godz. 12.05. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Przewodnikami będą Mirosław Parciak i Bartłomiej Wancerz. Udział w wycieczce jest bezpłatny, natomiast napiwki są mile widziane.

Grupa „Warszawy historia ukryta” skupia miłośników stolicy, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o jej przeszłości. Nie ograniczamy się tylko do Internetu, można nas spotkać w terenie, gdy prowadzimy spacery i wycieczki dla wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć więcej o Warszawie i Mazowszu – mówią uczestnicy grupy.

Wydarzenie na Facebook

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram