11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 13 marca 2015 r. LN

Awaria węzła cieplnego naprawiona

Awaria węzła cieplnego przy ul. Rapperswilskiej na Saskiej Kępie została naprawiona. Utrudnienia powodował jeden z mieszkańców ulicy: nie dopuszczał ekipy remontowej do węzła umieszczonego w jego piwnicy. Problem rozwiązano dopiero po podpisaniu porozumienia z firmą Veolia Energia Warszawa.

Awaria spowodowała, że kilka willi na Saskiej Kępie zostało bez ogrzewania. Jeden z mieszkańców nie chciał udostępnić fachowcom węzła cieplnego, który znajdował się w jego ogródku. Swoje zachowanie motywował tym, że węzeł stwarza zagrożenie dla otoczenia. Sam wcześniej przestawił się na ogrzewanie gazowe, więc nie był dotknięty problemem.

W ciągu kilku dni temperatura w pięciu budynkach Rapperswilskiej utrzymywała się na poziomie 17 stopni. Mieszkańcy tych domów wystosowali list do prezydent miasta z prośbą o zwrot do sądu i uzyskanie zgody na wejście do piwnicy. Przekonać właściciela ogrodu próbowali również przedstawiciele firmy Veolia Energia. Po podpisaniu porozumienia mieszkaniec zgodził się na naprawę. Docelowo zobowiązaliśmy się, że zmienimy trasę sieci, omijając tę nieruchomość – mówi Adam Rafalski z Veolia Energia Warszawa.

Mieszkańcy Rapperswilskiej są zaskoczeni zachowaniem sąsiada. Mieszkam tu od pół wieku, ale takiej historii jeszcze nie było: trzeci dzień marznę, bo nasz sąsiad nie chce wpuścić ekipy do ogrodu – mówi Tadeusz Mycek, architekt, wieloletni mieszkaniec Saskiej Kępy.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też