11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 9 marca 2015 r. LN

„Nieskończone obrazy – II odsłona”

Prom Kultury Saska Kępa zaprasza na wystawę malarstwa Kingi Pawełskiej „Nieskończone obrazy – II odsłona”, którą można obejrzeć w galerii Promu Kultury przy ul. Brukselskiej 23 do 10 marca 2015 roku. Tematy przewodnie wystawy to sacrum i portret psychologiczny.

Na wystawie można zobaczyć projekty witraży, dzieła reprezentujące malarstwo sakralne oraz liczne portrety. Zauważyłam, że portrety robione na zamówienie zachowują duże podobieństwo do modelów, nie tracąc jednocześnie cech charakterystycznych malarstwa Kingi – mówi Magdalena Czerwosz, jedna z organizatorów wystawy.

Kinga Pawełska jest autorką fresków w kościele św.Wojciecha w Białymstoku, a także licznych portretów i rzeźb. Brała również udział w tworzeniu spektaklu tanecznego „Prolog wg Simone Weil”. Prace Kingi Pawełskiej były obecne na czterech wystawach zbiorowych organizowanych przez Związek Polskich Artystów Plastyków w latach 2006-2008. Od 2009 roku jest instruktorką zajęć plastycznych w Centrum Promocji Kultury na Pradze Południe. Dla twórczości Kingi Pawełskiej charakterystyczne jest ciągłe poszukiwanie nowych form i sposobów artystycznego wyrazu. Kinga nie ulega modzie w sztuce, idzie własną ścieżką, ciągle szuka. Malarstwo to pokazanie jej sposobu na życie – dodaje Magdalena Czerwosz.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też