11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 17 stycznia 2015 r. LN

Identyfikatory SK ważne jeszcze przez rok

Identyfikatory SK, uprawniające ich posiadaczy do poruszania się po Saskiej Kępie w godzinach ograniczenia ruchu, zachowują ważność do końca 2015 roku – informuje Zarząd Dzielnicy Praga-Południe.


Identyfikatory wydane do 31 grudnia 2014 roku będą uprawniać do poruszania się pojazdem po Strefie Czasowego Zakazu Ruchu do 31 grudnia 2015 roku. Od 1 stycznia 2016 roku zaczną obowiązywać nowe, wydawanie których rozpocznie się 1 września 2015 roku. Okres ważności nowych identyfikatorów wynosi 3 lata: można będzie z nich korzystać do 31 grudnia 2018 roku. W sprawie przedłużenia terminów identyfikatorów Rada Osiedla Saska Kępa 28 listopada 2014 roku złożyła interpelację w sprawie rozszerzenia strefy winiet SK do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

W związku z tym, że na terenie Saskiej Kępy odbywają się imprezy masowe, obszar dzielnicy każdorazowo jest obejmowany czasowym zakazem ruchu pojazdów. Żeby umożliwić mieszkańcom oraz osobom pracującym na terenie Saskiej Kępy dotarcie do posesji i biur, Urząd Dzielnicy Praga-Południe we współpracy z Biurem Drogownictwa i Komunikacji prowadzi wydanie bezpłatnych identyfikatorów. Identyfikator upoważnia do poruszania się po Strefie Czasowego Zakazu Ruchu, która jest ograniczona ulicą Waszyngtona, aleją Stanów Zjednoczonych, Wałem Miedzeszyńskim i Kanałem Wystawowym.

Obecnie identyfikatory dla osób fizycznych wydawane są w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe w Wydziale Obsługi Mieszkańców. Punkty odbioru nowych identyfikatorów zostaną podane w sierpniu 2015 roku.

Zarządzenie Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 5 kwietnia 2012 roku wprowadzające REGULAMIN wydawania i użytkowania identyfikatorów SK uprawniających do wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu na terenie Saskiej Kępy.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też