11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 11 grudnia 2014 r. LN

Parkowanie na Saskiej Kępie – spotkanie z burmistrzem

W poniedziałek 8 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie zmiany zasad parkowania na terenie Saskiej Kępy. Jest to realizacja obietnicy burmistrza Tomasza Kucharskiego, którą złożył podczas spotkania „Saska Kępa to nie parking” 15 października 2014 roku.


Na październikowym spotkaniu w sprawie organizacji ruchu drogowego na Saskiej Kępie okazało się, że poglądy mieszkańców w tej kwestii są bardzo zróżnicowane. Burmistrz Kucharski zobowiązał się do przeprowadzenia cyklu spotkań, celem których będzie całościowa analiza problemu oraz przygotowanie konsultacji społecznych. Jak dowiodła praktyka, nie wystarczy zadanie jednego pytania o to, czy wprowadzać na całym obszarze Saskiej Kępie strefę płatnego parkowania.

W spotkaniu, które miało miejsce 8 grudnia, wzięli udział przedstawiciele samorządu mieszkańców Grzegorz Jaworski, Przewodniczący Rady Samorządu Mieszkańców Osiedla Saska Kępa, Hubert Massalski oraz Michał Śpiewak. Radę Dzielnicy reprezentował radny Saskiej Kępy Ryszard Kalkhoff. Urząd Dzielnicy reprezentowali burmistrz Tomasz Kucharski, zastępca burmistrza Jarosław Karcza, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Katarzyna Niwińska oraz Naczelnik Wydziału Infrastruktury Andrzej Wójcik.

Spotkanie zaczęto od omawiania spornych kwestii: część mieszkańców opowiada się za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania na całej Saskiej Kępie, część chce wprowadzić te zmiany tylko na wybranych ulicach. Dla niektórych wystarczająca byłaby wyłącznie reorganizacja ruchu drogowego. Okazało się, że wprowadzone trzy lata temu zmiany w ruchu drogowym nie sprawdziły się i wymagają poprawek.

Burmistrz Tomasz Kucharski podkreślił ważność konsultacji społecznych w tym zakresie. Zwrócił uwagę również na bezsensowność pojedynczych działań i potrzebę „Analizy Komunikacyjnej Saskiej Kępy”.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też