11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 9 grudnia 2014 r. WL

4.Świąteczne Spotkanie Przyjaciół Saskiej Kępy – dzień pełen wrażeń

Ostatnia niedziela należała do wyjątkowych. Wszystko za sprawą Świątecznego Spotkania Przyjaciół Saskiej Kępy na rzecz Fundacji św. Jana Jerozolimskiego. Tego dnia Klub Kultury przy ul. Brukselskiej pełen był saskokępian, którzy przychodzili całymi rodzinami, aby cieszyć się zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.Klub Kultury Saska Kępa zamienił się w niedzielę w świąteczne centrum Warszawy. Wiele atrakcji czekało na gości w każdym wieku. Były zajęcia i zabawy dla najmłodszych, wspólne śpiewanie świątecznych przebojów, koncerty gwiazd i pokaz stepowania. Wśród uczestników krążył Mikołaj z workiem pełnym słodyczy. Przez cały czas spotkania trwała loteria, w której każdy los był zwycięski. Do zdobycia było wiele nagród, przygotowanych przez darczyńców.Spotkanie było idealną okazją, aby skosztować słodkich i słonych smakołyków świątecznych. Stoły uginały się od pierogów, sałatek, pierników, barszczu czy wiejskiego chleba ze smalcem. Dzięki wielu stoiskom na kiermaszu można było przygotować prezenty bożonarodzeniowe dla całej rodziny. Wszystko to dzięki lokalnym sklepikarzom i rzemieślnikom.

W świąteczny nastrój wprawiły wszystkich świąteczne piosenki, śpiewane przez Filipa Sojkę z rodziną oraz wokalistki z Saskiej Kępy.Głównym punktem programu była Aukcja Rzeczy Wyjątkowych. Wśród wylicytowanych przedmiotów znalazło się pióro Anny Komorowskiej, koszulka Roberta Lewandowskiego z podpisami reprezentantów Polski w piłce nożnej, koszulka z podpisem selekcjonera reprezentacji polskich siatkarzy a także obraz, książki i biżuteria. Poprowadził ją aktor, Antek Królikowski.Kolejną atrakcją był konkurs wiedzy o Saskiej Kępie. Mieszkańcy mogli wykazać się znajomością saskokępskich budynków, historii osiedla oraz związanych z Kępą wielkich postaci.

Wieczór zakończył koncert muzyki filmowej w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego z zespołem.

Spotkanie Przyjaciół Saskiej Kępy poza wspaniałą zabawą w rodzinnej, świątecznej atmosferze było okazją do wsparcia działającej na Kępie Fundacji św. Jana Jerozolimskiego.

Dzięki aukcji i loterii udało się zebrać 20 000 zł. Nie jest to jednak cała kwota jaka wesprze działanie Fundacji. O wynikach tegorocznego spotkania będziemy jeszcze informować.

4. Świąteczne Spotkanie Przyjaciół Saskiej Kępy nie mogło by się odbyć gdyby nie zaangażowanie wielu osób związanych z Kępą. Szczególne wyrazy uznania należą się organizatorom: Dorocie Wardyńskiej, Joannie Radziwiłł, Agnieszce Rożnowskiej, Magdalenie Parniak, Monice Oniśko, Renacie Kotulskiej, Urszuli Schroeder i Elżbiecie Dobrowolskiej.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też