11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 27 listopada 2014 r. WL

Odwiedź Stadion Narodowy w Dzień Olimpijski

Polski Komitet Olimpijski i Stadion Narodowy organizują w najbliższą sobotę – 29 listopada Olimpijski dzień na Narodowym. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce. Wstęp bezpłatny!Tego dnia na Stadionie Narodowym nie może zabraknąć fanów sportów zimowych. Główną atrakcją Dnia Olimpijskiego będzie trening przeprowadzony przez Zbigniewa Bródkę – mistrza olimpijskiego z Soczi. Opowie on także o drodze od łyżwiarza amatora do członka kadry olimpijskiej i mistrza.

Spotkanie na Narodowym to nie tylko spotkanie z najpopularniejszym w Polsce panczenistom. Organizatorzy przygotowali pięć stref, odpowiadających zimowym dyscyplinom: łyżwiarstwo szybkie, hokej, łyżwiarstwo figurowe, biathlon i bobsleje.

Podczas „Dnia olimpijskiego” będzie można spotkać polskie gwiazdy hokeja – Mariusza Czerkawskiego i Leszka Tokarza, wspólnie z olimpijczykiem Dawidem Kupczykiem podjąć próbę rozpędzenia bobsleja czy spróbować swoich sił na laserowej strzelnicy biathlonowej.

, Tego dnia będzie można także wziąć udział w grach i zabawach, konkursach z nagrodami, konkurencjach sprawnościowych czy warsztatach edukacji olimpijskiej. To również okazja do spotkania z medalistami, obejrzenia sprzętu i podziwiania wystawy zdjęć z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Znajdzie się także czas na rozmowy z polskimi medalistami olimpijskimi ostatnich zimowych igrzysk. Organizatorzy zachęcają także do odwiedzenia Stref: Edukacji i Nadziei Olimpijskich, a także obejrzenia popisów wrotkarzy i rolkarzy.

Pełen program imprezy dostępny jest na stronie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konieczne jest jednak odebranie wejściówki w internetowym sklepie Stadionu Narodowego (www.sklep.stadionnarodowy.org.pl). Warunkiem wejścia na "Olimpijski Dzień na Narodowym" jest posiadanie wydrukowanego biletu lub biletu w telefonie komórkowym.

Wejściówki zostały podzielone na dwie dwugodzinne tury – od 9:30 do 11:30 oraz od 11: 30 do 13:30. Więcej informacji na temat „Olimpijskiego Dnia na Narodowym” tutaj.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też