POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 13:20 (ulica Zwycięzców)
56 aktualna temperatura -4 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 36 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 57% pm10 54 μg/m3
środa , 22 października 2014 r. , DK Zaproponuj newsa!

Debata "Budujmy razem dialog społeczny"

27 października o godz. 16.30 (poniedziałek) w sali widowiskowej Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbędzie się publiczna debata pt.: „Budujmy razem dialog społeczny”.



Podczas spotkania przedstawiciele organizacji pozarządowych, władze dzielnicy, przedsiębiorcy oraz sami mieszkańcy porozmawiają o kondycji i przyszłości dialogu społecznego. Organizatorem debaty jest Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego Pragi Południe, będąca inicjatywno- doradczym gremium stworzonym przez organizacje pozarządowe oraz m. st. Warszawy. W chwili obecnej w stolicy działa 15 takich komisji, które funkcjonują na poziomie lokalnym. W ich składzie musi się znaleźć przynajmniej jeden dzielnicowy urzędnik.

Do głównych zadań komisji należy m.in.: konsultowanie i współtworzenie dokumentów, aktów prawnych wydawanych przez organy dzielnicy w zakresie lokalnej działalności konkretnej komisji; współpraca z właściwą dzielnicą, by polepszyć i podnieść efektywność działań kierowanych do mieszkańców Warszawy; współpraca z Warszawską Radą Działalności Pożytku Publicznego czy określanie potrzeb społecznych i ich zaspokajania.



Na debatę zapraszają: Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego Dzielnicy Praga Południe razem z jej Przewodniczącym – Leszkiem Kurowskim.

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram