POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 10:50 (ulica Zwycięzców)
66 aktualna temperatura 2 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 46 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 77% pm10 75 μg/m3
czwartek , 16 października 2014 r. , DK Zaproponuj newsa!

Wybory samorządowe 2014

Za ponad miesiąc, 16 listopada 2014 roku (niedziela) odbędą się wybory samorządowe, które są organizowane raz na cztery lata. W tym roku zostaną one przeprowadzone po raz pierwszy w jednomandatowych okręgach wyborczych.


Tego dnia obywatele wybiorą blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich oraz prawie 2 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W przypadku konieczności przeprowadzenia drugiej tury wyborów (na prezydentów miast, burmistrzów, wójtów) ponownie do urn pójdziemy 30 listopada.

Termin zgłaszania swoich kandydatów na radnych upłynął 8 października o północy, natomiast na wójtów, burmistrzów i prezydentów mija 17 października.

Mieszkańcy Pragi Południe (okrąg wyborczy Nr 3) wybiorą pięciu radnych.

Warszawiacy, prezydenta miasta będą wybierać spośród pięciu kandydatów: Jacka Sasina (kandydat PiS), Hanny Gronkiewicz-Waltz (kandydatka PO), Sebastiana Wierzbickiego (kandydat SLD) , Piotra Guziała (kandydat niezrzeszony), Jacka Wilka (kandydat KNP), Joanny Erbel (kandydatka Zielonych). Dodatkowo wybiorą 60 radnych rady Warszawy i radnych rad dzielnic stolicy.

Wszystkie osoby niepełnosprawne chcące wziąć udział w głosowaniu w formie korespondencyjnej mają czas do 27 października, by się zadeklarować, natomiast7 listopada upływa termin na złożenie wniosku w sprawie głosowania przez pełnomocnika.

14 listopada (piątek) o północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do czasu zakończenia głosowania. W dniu wyborów lokale będą otwarte w godz.: 7-21.

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy nie tylko na Walentynki