11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 8 października 2014 r. DK

78. Urodziny Agnieszki Osieckiej

7 października o godz. 18.00 w kinie Atlantic (ul. Chmielna 33) odbył się wyjątkowy wieczór z okazji 78. urodzin (09.10.1936 - 07.02.1997) Agnieszki Osieckiej.Jednocześnie była to premiera II tomu „Dzienników” tej niezwykłej pisarki, poetki jak również autorki tekstów piosenek, wieloletniej mieszkanki Saskiej Kępy (ul. Dąbrowiecka 25).

Podczas wieczoru oprócz spektaklu „Kochankowie z ulicy Kamiennej. Osiecka”, odbyła się rozmowa na temat przeczytanych przez Beatę Kawkę i Magdalenę Szejbal fragmentów książki, którą poprowadzili Agata Passent, Karolina Felberg i Artur Wolski – pomysłodawca przedsięwzięcia. Była to kolejna okazja do podjęcia próby dialogu przeszłości z przyszłością, bowiem już w zeszłym roku znamienite grono wybitnych artystów i przyjaciół Poetki interpretowało Jej wiersze.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojciech Bartelski - Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Organizatorami spotkania byli m.in.: Fundacja „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej, Entropia Słowa, kino Atlantic a partnerami: Legalna Kultura, Mistrz Mowy Polskiej.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też