11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 26 września 2014 r. DK

PZU Maraton Warszawski

W najbliższą niedzielę (28.09.2014) wystartuje już 36. PZU Maraton Warszawski. Swoje możliwości będą mogli sprawdzić, nie tylko wielbiciele długich dystansów, lecz także wszyscy miłośnicy ruchu, w szerokim tego słowa znaczeniu. Oprócz startu na koronnym dystansie 42 km 195 metrów, sportowcy będą mogli wystartować w Biegu na 5km oraz wziąć udział w Maratonie na Rolkach.


Punktualnie o godzinie 8:40 i 21 sekund rozlegnie się pierwszy strzał startera, po którym na trasę wbiegną najlepsi zawodnicy. 19 minut i 39 sekund później dołączą do nich pozostali.

Cała trasa przebiegać będzie ulicami stolicy m.in. począwszy od mostu Poniatowskiego, wzdłuż ulicy Marszałkowskiej przez Stare Miasto, Cytadelę, Łazienki Królewskie, Świątynię Opatrzności oraz mijając dziesiątki warszawskich zabytków i ważnych obiektów, by wreszcie dotrzeć do płyty Stadionu Narodowego.

W Maratonie mogą wystartować jedynie osoby pełnoletnie, w pozostałych konkurencjach zawodnicy muszą mieć ukończone 15 lat i są zobowiązani, dostarczyć zgodę rodzica lub opiekuna (formularz do pobrania dostępny pod tym adresem).

Każdy uczestnik otrzyma zestaw startowy, w skład którego wchodzą: numer startowy, agrafki i koszulka. Wszyscy, którzy zdołają pokonać dystans w ciągu 6,5 godziny otrzymają pamiątkowe statuetki.

Co ciekawe, jednocześnie można wystartować także jako uczestnik drużyny, bowiem PZU Maraton Warszawski, to również III Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Polski.

Każda drużyna składająca się np. ze znajomych z pracy, przyjaciół, rodziny, czy klubu sportowego musi liczyć pięć osób, w tym jedną kobietę i wybranego spośród nich kapitana.

Dekoracja zwycięzców odbędzie się o godz. 14, a zakończenie całej imprezy o godz. 15.

Warto pamiętać, że ten ostatni sportowy weekend września, to nie tylko niedzielny Maraton. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyć będą liczne imprezy, które startują już w sobotę.

Wśród nich: Maraton hand- bike oraz Mali Bohaterowie Narodowego, czyli liczne rywalizacje dla młodszych w wielu kategoriach, rozgrywane na zewnętrznej promenadzie Stadionu Narodowego.

Należy pamiętać o niedzielnych utrudnieniach w stolicy, z którymi można się zapoznać pod tym adresem.

Wszystkie szczegółowe informacje są dostępne pod tym adresem.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też