11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 28 sierpnia 2014 r. DK

BMW Półmaraton Praski

W najbliższą niedzielę (31.08.2014) o godz. 9.00 z al. Zielenieckiej wystartuje BMW Półmaraton Praski.

Każdy, kto chciałby sprawdzić swoje siły na dystansie 21,097 km może zarejestrować się przez stronę www.bmwpolmaratonpraski.pl do dnia 28.08.2014 lub osobiście 29 i 30.08.2014 w miarę wolnych miejsc. Limit uczestników wynosi 10 tys. a w przypadku wcześniejszego jego wyczerpania, lista zostanie zamknięta.

Trasa, którą pobiegną zawodnicy jest specjalnie przygotowana przez BMW Półmaraton Polski i będzie przebiegać między innymi na całej szerokości ul. Wał Miedzeszyński. Dzięki temu biegacze będą mieli szansę pokonać tę prostą i bez znaczących wzniesień drogę w tempie stwarzającym możliwość do pobicia własnych rekordów życiowych, ale będą musieli się z nim uporać maksymalnie w ciągu 3, 5 godziny. Warto nadmienić, że trasa ta będzie posiadać atest Polskiego Związku Lekkoatletyki i IAAF.

W biegu udział może wziąć każdy, kto ma ukończone 16 lat lub dostarczy do biura zawodów wydrukowane i wypełnione oświadczenie rodzica lub opiekuna.

Każdy kto zdoła ukończyć bieg otrzyma medal, batonik oraz czapeczkę. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne oraz okolicznościowe.Zakończenie imprezy przewidziane jest na godz. 15.30.

Wszyscy warszawianie muszą liczyć się w tym dniu z utrudnieniami w ruchu drogowym, w związku z odbywającą się imprezą. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy z ruchu będą sukcesywnie wyłączane ulice. I tak: al. Józefa Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, Wał Miedzeszyński (zachodnie jezdnie) do ul. Skalnicowej i dalej Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie (jezdnie wschodnie), ul. Sokola.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też