11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 28 sierpnia 2014 r. DK

Radni Saskiej Kępy

Już 16 listopada tego roku odbędą się wybory samorządowe. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić jak mija kadencja wybranym radnym z Saskiej Kępy:
Ponad trzy tygodnie temu (03.08) wysłaliśmy do nich krótkie maile z prośbą o odpowiedź na pytania dotyczące ich dotychczasowej działalności.

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnego odzewu. Wyjątkiem był Pan Ryszard Kalkhoff, który jako jedyny wyraził zainteresowanie sprawą i nam odpisał. W najbliższych dniach opublikujemy jego odpowiedzi.

Dlaczego prawie nikt z samorządowców nie zdecydował się napisać choćby kilku zdań na temat swoich osiągnięć i sukcesów? Czy oznacza to, że radni pozostają obojętni na pytania wyborców i nie zależy im na ich zdaniu? Czy maile innych również są ignorowane?

Nam trudno jest znaleźć jednoznaczne odpowiedzi na te pytania, ale jeśli któryś z radnych zechciałyby się zreflektować i podzielić swoimi wnioskami oraz opiniami czy uwagami, to czekamy i prosimy o ich wysłanie pod adres:dorota@saskakepa.waw.pl .

Dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem publikujemy oryginalną wersję pytań, o których cały czas mowa:
  1. Z jakimi sprawami najczęściej zwracali się do Pana o pomoc mieszkańcy Saskiej Kępy i jaka była najczęstsza forma kontaktu?
  2. Jakie potrzeby Saskiej Kępy uważa Pan za priorytetowe i jakie kroki przedsięwziął Pan w celu ich realizacji?
  3. Co konkretnie uważa Pan za swoje najważniejsze osiągnięcie w działaniach na rzecz mieszkańców Saskiej Kępy w mijającej kadencji?
  4. Jakie działania podejmował Pan w celu promocji i uatrakcyjnienia dzielnicy oraz aktywizacji jej społeczeństwa?
  5. Czy zamierza Pan kandydować w kolejnej kadencji? Jeśli tak, to dlaczego właśnie Pana mieszkańcy mieliby wybrać powtórnie?

Jacy tak naprawdę są radni dzielnicy i z jakich powodów nie wyrazili zainteresowania tematem? Osąd pozostawiamy indywidualnej ocenie każdego czytelnika, a jeśli sami wcześniej zdobędziemy jakieś informacje godne uwagi, z pewnością i przyjemnością się nimi podzielimy.

Wszystkie adresy radnych pochodzą z oficjalnych stron Urzędu Dzielnicy.

Aktualizacja

Zgodnie z zapowiedzią otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pytania od Pana Ryszarda Kalkhoffa, zapraszamy do lektury

Zobacz też