POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 08:00 (ulica Zwycięzców)
52 aktualna temperatura 2 °C
ciśnienie 1027 hPa pm2.5 32 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 100% pm10 49 μg/m3
środa, 27 sierpnia 2014 r. LN

Ostatnie rzeźbiarskie spacery

30 i 31 sierpnia 2014 roku na Saskiej Kępieodbędą się ostatnie spacery z cyklu "4x rzeźba" organizowane przez Muzeum Warszawy.


W sobotę 30 sierpnia, na spotkaniu „Rzeźba wśród zieleni” w Parku Skaryszewskim będzie można zobaczyć popiersie Ignacego Paderewskiego, „Rytm” Henryka Kuny, „Kapiącą się” Olgi Niewskiej, „Tancerkę” Stanisława Jackowskiego oraz kapliczkę Janusza Alchimowicza. Spacer rozpocznie się o godzinie 12 przy przystanku tramwajowym Park Skaryszewski i potrwa dwie godziny.

Następnego dnia, w niedzielę, spacer przebiegnie szlakiem pracowni rzeźbiarskich przy ulicach Obrońców, Nobla i Niekłańskiej. Zbiórka odbędzie się na rogu Francuskiej i Obrońców o 12.00. Niedzielny spacer skończy się tak samo o godzinie 14.

Spotkania poprowadzi Anna Rudzka, historyk sztuki, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i wykładowca ASP, oraz dr Katarzyna Chrudzimska-Uhera, historyk sztuki, absolwentka Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki UW. Wszystkie wydarzenia z cyklu "4x rzeźba" są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona, więc obowiązuje rezerwacja online lub pod numerem 22 635 34 02.

„Podczas spotkań zapoznamy się z dziełami wybitnych rzeźbiarzy, które znajdują się na prawym brzegu Wisły, a które często mijamy obojętnie” – mówią organizatorzy wydarzenia.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też