POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 01:50 (ulica Zwycięzców)
76 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 57 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 73% pm10 92 μg/m3
wtorek , 12 sierpnia 2014 r. , DK Zaproponuj newsa!

Saska Kępa i Powiśle mają już dość hałasu

Mieszkańcy Saskiej Kępy oraz Powiśla nieprzerwanie narzekają na brak ciszy w ich dzielnicach. Żadnego pozytywnego efektu nie przyniosło również podpisanie kodeksu dobrych manier, bowiem sytuacja nie uległa żadnej poprawie.


W związku z powyższym przedstawiciele ratusza zdecydowali się podjąć odpowiednie kroki, a tym samym zamknąć kilka lokali.

Podczas spotkania „Koalicji: Ciszej, proszę!”, na którym obecne były delegacja mieszkańców Saskiej Kępy i reprezentantka urzędu miasta i wiceprezydenta Michała Olszewskiego – Agnieszka Lizis, wyrażono kolejny sprzeciw wobec działalności klubów i powtórnie poruszono problem hałasu na Stadionie Narodowym po ostatniej edycji Orange Warsaw Festival. Dodatkowo uczestnicy spotkania narzekali na funkcjonowanie Tematu Rzeka na Poniatówce oraz Plażowej, które rzekomo nie przestrzegają norm hałasu, a imprezy potrafią się kończyć nawet dopiero o 5 rano.

W najbliższym czasie ma zostać przedstawiony program naprawczy, który przewiduje rzeczywiste poszanowanie ciszy nocnej, ograniczenie muzyki do wykonawców akustycznych w ciągu tygodnia i pozostałych imprez weekendowych do północy.

Czy zgodnie z obietnicami koncerty na stadionie faktycznie będą cichsze i będą kończyć się przed 23.30, a kłopotliwe, nadwiślańskie kluby zostaną zamknięte i mieszkańcy Saskiej Kępy i Powiśla będą mogli w końcu normalnie funkcjonować? Miejmy nadzieję, że złożone przyrzeczenia nie okażą się tylko pustymi słowami…

Tagi: Hałas, Powiśle,

Zobacz również
Skargi na zbyt głośne syreny karetek – Stacja Krwiodawstwa reaguje

Skargi na zbyt głośne syreny karetek – Stacja Krwiodawstwa reaguje

poniedziałek, 22.01.2018 30

W ostatnim czasie wielu mieszkańców Saskiej Kępy napisało skargi na zbyt głośne sygnały przyjeżdżających karetek pod Stację Krwiodawstwa. Centrum odniosło się do nich. O całej sprawie zrobiło się głośno po interpelacji jednej z posłanek PiS, w której poruszyła ten problemem. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram