11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 2 sierpnia 2014 r. LN

Losy „Saskiego Zakątka”

Na początku lutego 2014 roku pisaliśmy o liście otwartym w sprawie odsprzedania ogródka przedszkola Saski Zakątek deweloperowi. Podpisani podkreślali, że protestują przeciwko biernej postawie władz dzielnicy Praga Południe. 6 maja odbyło się spotkanie w tej sprawie, na którym przedstawiono możliwe rozwiązania problemu.


6 maja 2014 roku Burmistrz dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski, zastępcy Jarosław Karcz i Robert Kempa oraz właściciele ogródka omówili z przedstawicielem Komitetu Ratujmy Saski Zakątek Marcinem Eckertem możliwości uregulowania sprawy. Rozważono opcję zamiany terenu ogródka na inną nieruchomość będącą własnością miasta.

W ciągu następnego miesiąca nie podjęto konkretnych działań. Urząd Dzielnicy nie przedstawił obiecanej oferty czynszu dzierżawnego. Wystąpiły również problemy dotyczące ceny jednej z proponowanych do wymiany nieruchomości: mieszkania przy ul. Berezyńskiej 15. Wysokość ustalona przez Urząd Dzielnicy wyniosła 13000 zł za m2, natomiast na targach mieszkanie zostało wystawione z ceną 8400 zł za m2. Nie roważono możliwości zamiany ogródka na jedną z działek na Saskiej Kępie z powodu braku ofert.

Działacze komitetu Ratujmy Saski Zakątek są niezadowoleni z bierności Urzędu Dzielnicy Praga Południe. „Władze dzielnicy Praga Południe nie potrafią lub co gorsza nie chcą załatwić tej sprawy zgodnie z interesem publicznym – informuje Marcin Eckert na facebooku. – Zapewniam że będziemy walczyć do ostatniej instancji i tak długo jak to będzie konieczne”. Zastępca burmistrza Robert Kępa odpowiedział, że Urząd Dzielnicy będzie szukał kolejnych rozwiązań i omówi podczas posiedzenia zaproponowaną przez właścicieli ofertę stawki za czynsz dzierżawny. Na razie sprawa nie została rozstrzygnięta.

LIST OTWARTY
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też