POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 07:10 (ulica Zwycięzców)
22 aktualna temperatura 6 °C
ciśnienie 1012 hPa pm2.5 13 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 81% pm10 17 μg/m3
sobota, 2 sierpnia 2014 r. LN

Losy „Saskiego Zakątka”

Na początku lutego 2014 roku pisaliśmy o liście otwartym w sprawie odsprzedania ogródka przedszkola Saski Zakątek deweloperowi. Podpisani podkreślali, że protestują przeciwko biernej postawie władz dzielnicy Praga Południe. 6 maja odbyło się spotkanie w tej sprawie, na którym przedstawiono możliwe rozwiązania problemu.


6 maja 2014 roku Burmistrz dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski, zastępcy Jarosław Karcz i Robert Kempa oraz właściciele ogródka omówili z przedstawicielem Komitetu Ratujmy Saski Zakątek Marcinem Eckertem możliwości uregulowania sprawy. Rozważono opcję zamiany terenu ogródka na inną nieruchomość będącą własnością miasta.

W ciągu następnego miesiąca nie podjęto konkretnych działań. Urząd Dzielnicy nie przedstawił obiecanej oferty czynszu dzierżawnego. Wystąpiły również problemy dotyczące ceny jednej z proponowanych do wymiany nieruchomości: mieszkania przy ul. Berezyńskiej 15. Wysokość ustalona przez Urząd Dzielnicy wyniosła 13000 zł za m2, natomiast na targach mieszkanie zostało wystawione z ceną 8400 zł za m2. Nie roważono możliwości zamiany ogródka na jedną z działek na Saskiej Kępie z powodu braku ofert.

Działacze komitetu Ratujmy Saski Zakątek są niezadowoleni z bierności Urzędu Dzielnicy Praga Południe. „Władze dzielnicy Praga Południe nie potrafią lub co gorsza nie chcą załatwić tej sprawy zgodnie z interesem publicznym – informuje Marcin Eckert na facebooku. – Zapewniam że będziemy walczyć do ostatniej instancji i tak długo jak to będzie konieczne”. Zastępca burmistrza Robert Kępa odpowiedział, że Urząd Dzielnicy będzie szukał kolejnych rozwiązań i omówi podczas posiedzenia zaproponowaną przez właścicieli ofertę stawki za czynsz dzierżawny. Na razie sprawa nie została rozstrzygnięta.

LIST OTWARTY
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo