11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 21 lipca 2014 r. DK

Minigranty do wzięcia

Na Saskiej Kępie istnieje wiele organizacji, fundacji czy stowarzyszeń podejmujących ciekawe inicjatywy. Z całą pewnością każdej z nich przydałoby się jakiekolwiek, dodatkowe wsparcie finansowe. Obecnie uruchamiane są dwa projekty, którymi warto się zainteresować i z nich skorzystać.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP), Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS oraz Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy organizują dedykowany społecznikom, grupom lokalnym, liderom i organizacjom minigrantowy konkurs na inicjatywy obywatelskie realizowane w ramach VII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP) podczas Tygodnia Obywatelskiego w dn. 8- 13 września 2014.

Wszystkich zainteresowanych działaczy na rzecz Warszawy i warszawian zachęcamy i zapraszamy do udziału oraz prezentacji swoich inicjatyw podczas tegorocznego OFIP-u.

Konkurs ma na celu zachęcić warszawian do aktywnego uczestniczenia w różnego rodzaju wydarzeniach, włączać się w inicjatywy obywatelskie, jak również inspirować do podejmowania samodzielnych działań. Ich forma ma być przede wszystkim, przyjazna, interesująca i atrakcyjna (m.in. happeningi, gry miejskie, warsztaty, pokazy).

W ramach konkursu przyznane zostaną minigranty różnej wysokości (minimalna wnioskowana kwota- 500 zł, maksymalna- 3000 zł). Przeznaczone one są celem realizacji projektów, które mają aktywizować lokalną społeczność (interaktywne oraz inspirujące działania, wykorzystujące nowoczesne technologie, partycypacje obywatelską, dotyczące aspektów ekologii).

Wszystkie działania muszą odbywać się w ramach Tygodnia Obywatelskiego bądź Pikniku Inicjatyw Obywatelskich. Mogą one nawiązywać do rocznicy 25-lecia wolnej Polski, czy też aktywności organizacji bieżących kwestii społecznych.

Formularz zgłoszeniowy na konkurs minigrantowy będzie dostępny w dniach 7-21 lipca 2014r. na stronie: www.ofip.eu.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa .Więcej informacji można uzyskać na stronie www.ofip.eu.

Innym ciekawym społecznym projektem, który ma na celu uaktywnić i zachęcić mieszkańców Warszawy do wspólnego działania na rzecz miasta oraz zmobilizowania mieszkańców do ulepszenia i poprawy funkcjonowania miejscowej społeczności oraz infrastruktury jest projekt „63 dni działania na 63 dni powstania”.

Ma on wspierać oryginalne formy działania zarówno najbliższego, jak i nieco dalszego sąsiedztwa, ma pomagać w budowaniu nowoczesnego wizerunku stolicy oraz ukazywać predyspozycje miejscowych działań.

Wszystkie działanie postrzegane są jako forma lokalnego patriotyzmu.

Projekt „63 dni działania na 63 dni powstania” towarzyszy obchodom 71. rocznicy Powstania Warszawskiego, a hasło nawiązuje do tych ważnych wydarzeń historycznych.

By otrzymać dotację należy przede wszystkim przedstawić oryginalny pomysł. Cokolwiek to będzie, ma być skierowane do najbliższego otoczenia- sąsiadów, znajomych, czy przyjaciół.

Maksymalna kwota jaką można otrzymać wynosi 1500 zł, a realizacja projektu musi się odbyć między 1 sierpnia a 2 października.

W razie pytań czy wątpliwości należy się skontaktować z doradcą. Potem już z tylko wypełnić formularz, wysłać i czekać na decyzję komisji.

W przypadku otrzymania dotacji zostaje podpisana umowa, realizacja działania i finalnie jego rozliczenie.

Doradcami są osoby, które udzielają wszelkich informacji na temat programu, jak również pomagają w napisaniu wniosku.

Doradcy:

Tagi: Dofinansowanie, Fundacje, Stowarzyszenia

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Dotacje na prace konserwatorskie obiektów zabytkowych

Dotacje na prace konserwatorskie obiektów zabytkowych

wtorek, 20.10.2020 9

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy po raz kolejny przyznaje dotacje tym, którzy chcieliby zrenowować wybraną zabytkową posiadłość. Wcześniej należy jednak wypełnić specjalny wniosek o przyznanie brakujących na ten cel funduszy. Dokument wraz z załącznikami można składać do Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, do 2 listopada. [...]

Kolejna pula ekodotacji dla mieszkańców Warszawy!

Kolejna pula ekodotacji dla mieszkańców Warszawy!

sobota, 15.09.2018 5

Dobre wieści ze świata ekologicznej stolicy! Od września mieszkańcy Warszawy mogą ponownie składać wnioski o dofinansowanie likwidacji starego pieca bądź przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. [...]

Ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” na Saskiej Kępie jest zagrożony!

Ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” na Saskiej Kępie jest zagrożony!

środa, 24.01.2018 372

Od 1 stycznie 2018 roku ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” stracił dofinansowanie od urzędu miasta, przez co może zamknąć swoją działalność. Ucierpieć mogą na tym najbardziej osoby, które doświadczyły przemocy domowej oraz sami jego podopieczni. [...]

1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych

1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych

środa, 9.03.2016 4

Urząd Pragi Południe zachęca mieszkańców do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji działających w dzielnicy. „Prowadzą one działalność na rzecz społeczności lokalnej, a zatem na rzecz Państwa, Państwa dzieci i sąsiadów” – podkreśla urząd. [...]

Zobacz też