11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 28 maja 2014 r. Wiktor

Zagrajmy pod Baobabem – letnie spotkania muzyczne na Francuskiej

W wybrane soboty od końca maja do września warszawscy muzycy będą koncertować, prowadzić warsztaty muzyczne oraz jam sessions w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej. Wszystko to w afrykańskim klimacie. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę (31.05). Wstęp wolny.


Cykl jest kontynuacją zeszłorocznych spotkań. Jak mówi Mamadou Diouf – jeden z organizatorów spotkań - Café Baobab chce być czymś więcej niż tylko punktem gastronomicznym. Chcemy przypomnieć wielokulturowy charakter Saskiej Kępy, gdzie dawniej zamieszkali osadnicy z Holandii oraz jej walory rekreacyjne, które docenił król August III.


Ulica Francuska nie powinna mieć kompleksów do żadnej innej ulicy z lewobrzeżnej Warszawy. Gdzie indziej cień dają jedynie parasolki, a tutaj mamy głęboki cień wysokich drzew. Tak jak w Afryce! – zaznacza Mamadou.


Spotkania z cyklu „Zagrajmy pod Baobabem!” mają na celu integrację lokalnej społeczności. Dzięki nim każdy, kto zechce uczestniczyć w wydarzeniu będzie mógł lepiej poznać bogatą kulturę zachodniej Afryki. Kameralne, muzyczno-taneczne spotkania będą także lekcją otwartości na inne kultury, nie tylko dla najmłodszych, ale także dorosłych. To pomysł na zabawę i ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu.


Od 31 marca do 20 września zaplanowano 10 spotkań. Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższą sobotę. Pozostałe zaplanowano na: 14 i 28 czerwca, 5 i 19 lipca, 2, 16 oraz 30 sierpnia a także 6 i 20 września.
Podczas otwierającego cykl koncertu wystąpi senegalskie trio Djolof-Man. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Zespół wystąpi w składzie: Pako Sarr (gitara, wokal), Mamadou Diouf (djembe, wokal), Mohamed M'bow (djembe, wokal). Djolof to nazwa jednej z historycznych prowincji Senegalu, co podkreśla muzykę, jaką wykonuje trio: głęboko zakorzenioną w tradycyjnych, etnicznych brzmieniach Afryki Zachodniej, którą w udany artystycznie sposób łączą z soulem i reggae. Zespół powstał w 2006 roku i ma za sobą wiele koncertów, w tym udział w Warszawskim Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Muzycy Djolof-Man tworzą również muzykę do filmów i programów telewizyjnych.

Więcej informacji na stronie
baobab-spotkania.pl

oraz na
Facebooku


Tagi: Koncert

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Nowy ogólnopolski cykl koncertów Letnie Brzmienia!

Nowy ogólnopolski cykl koncertów Letnie Brzmienia!

niedziela, 25.04.2021

Od czerwca do sierpnia w centrach dziewięciu największych polskich miast odbywać się będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów. Krzysztof Zalewski, sanah, BRODKA, Kwiat Jabłoni, Daria 
Zawiałow, MROZU, Nosowska i wielu innych wystąpią na scenach plenerowych Letnich Brzmień! Bilety w cenie od 59 zł i karnety za 249 zł będą dostępne w sprzedaży od przyszłego poniedziałku 19 kwietnia na www.eventim.pl/letniebrzmienia. [...]

PROM Kultury wraca po przerwie

PROM Kultury wraca po przerwie

sobota, 27.06.2020 28

4 lipca zostanie ponownie otwarty PROM Kultury przy ulicy Brukselskiej 23. Czekają na nas liczne atrakcje. [...]

Bon Jovi na PGE Narodowym

Bon Jovi na PGE Narodowym

środa, 10.07.2019 90

W piątek, 12 lipca, o godz. 16.30 na PGE Narodowym rozpocznie się koncert, którego gwiazdą będzie Bon Jovi. W związku z wydarzeniem w godz. 17.00-20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK [...]

The Rolling Stones na Stadionie Narodowym!

The Rolling Stones na Stadionie Narodowym!

wtorek, 6.03.2018

Już od 1 marca można kupić bilety na największe wydarzenie muzyczne tego lata – koncert legendarnej grupy The Rolling Stones! Odbędzie się on 8 lipca na Stadionie Narodowym. [...]

Zobacz też