Cykl jest kontynuacją zeszłorocznych spotkań. Jak mówi Mamadou Diouf – jeden z organizatorów spotkań - Café Baobab chce być czymś więcej niż tylko punktem gastronomicznym. Chcemy przypomnieć wielokulturowy charakter Saskiej Kępy, gdzie dawniej zamieszkali osadnicy z Holandii oraz jej walory rekreacyjne, które docenił król August III.
Ulica Francuska nie powinna mieć kompleksów do żadnej innej ulicy z lewobrzeżnej Warszawy. Gdzie indziej cień dają jedynie parasolki, a tutaj mamy głęboki cień wysokich drzew. Tak jak w Afryce! – zaznacza Mamadou.
Spotkania z cyklu „Zagrajmy pod Baobabem!” mają na celu integrację lokalnej społeczności. Dzięki nim każdy, kto zechce uczestniczyć w wydarzeniu będzie mógł lepiej poznać bogatą kulturę zachodniej Afryki. Kameralne, muzyczno-taneczne spotkania będą także lekcją otwartości na inne kultury, nie tylko dla najmłodszych, ale także dorosłych. To pomysł na zabawę i ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu.
Od 31 marca do 20 września zaplanowano 10 spotkań. Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższą sobotę. Pozostałe zaplanowano na: 14 i 28 czerwca, 5 i 19 lipca, 2, 16 oraz 30 sierpnia a także 6 i 20 września.
Podczas otwierającego cykl koncertu wystąpi senegalskie trio Djolof-Man. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Zespół wystąpi w składzie: Pako Sarr (gitara, wokal), Mamadou Diouf (djembe, wokal), Mohamed M'bow (djembe, wokal). Djolof to nazwa jednej z historycznych prowincji Senegalu, co podkreśla muzykę, jaką wykonuje trio: głęboko zakorzenioną w tradycyjnych, etnicznych brzmieniach Afryki Zachodniej, którą w udany artystycznie sposób łączą z soulem i reggae. Zespół powstał w 2006 roku i ma za sobą wiele koncertów, w tym udział w Warszawskim Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Muzycy Djolof-Man tworzą również muzykę do filmów i programów telewizyjnych.
baobab-spotkania.pl
oraz na
Facebooku