Święto Saskiej Kępy 2014 już za miesiąc – co czeka nas w tym roku?
Plan tegorocznego Święta Saskiej Kępy nadal jest tajemnicą. Czy organizatorzy mają zamiar sprawić gościom majowego święta niespodziankę? Kilka szczegółów zdradza społeczny rzecznik prasowy Rady Programowej ŚSK – Dorota Wardyńska.
W tym roku oferta artystyczna z wielu dziedzin sztuki i muzyki oparta będzie o zespoły amatorskie i mniej znane szerokiej publiczności.” Rada ŚSK wybrała spośród zgłoszonych ofert przede wszystkim te, które mają ścisły związek z Saską Kępą.” – informuje Dorota Wardyńska.
Podczas święta usłyszeć będzie można klasykę na wesoło, jazz, blues, rock i pop. Będzie też prezentacja formacji tanecznych i scena Ambasad na której prezentowana będzie kultura innych państw.
Na scenie szkolnej będzie pokazany program złożony z występów uczniów saskokępskich szkół. Program na każdej ze scen prezentować będą prezenterzy - mieszkańcy dzielnicy.
Dodatkowo przygotowane zostaną wystawy tematyczne, pokazujące dorobek architektów, rzeźbiarzy czy fotografików z Saskiej Kępy. Na gości święta czekać będą także niespodzianki przygotowane przez saskokępskie restauracje. Będą to mini wystawy, degustacje i działania performerskie.
Jak podkreśla rzecznik prasowy Rady Programowej – Dorota Wardyńska – tegoroczne święto będzie miało charakter lokalny i będzie wypadkową gustów wszystkich grup wiekowych mieszkańców dzielnicy. „Mamy nadzieję, że wśród propozycji każdy odnajdzie coś dla siebie” – dodaje Wardyńska