POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 19:00 (ulica Zwycięzców)
52 aktualna temperatura -11 °C
ciśnienie 1030 hPa pm2.5 32 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 65% pm10 43 μg/m3
piątek , 18 kwietnia 2014 r. , Wiktor Zaproponuj newsa!

Pierwsze pasy rowerowe na wschodniej stronie Wisły ukończone. Można już jeździć po Saskiej

Wszyscy miłośnicy dwóch kółek z Saskiej Kępy mogą cieszyć się nowymi pasami rowerowymi. Licząca 1,5 kilometrów trasa postała w ciągu ulicy Saskiej, pomiędzy Al. Waszyngtona a ul. Zwycięzców.


Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie po wschodniej stronie Wisły. W odróżnieniu od ścieżek rowerowych, które wymagają zazwyczaj położenia nowej nawierzchni, pasy rowerowe wyznaczane są na istniejących już drogach. Przestrzeń po prawej stronie drogi jest oddzielana ciągłą linią. Powstały w ten sposób pas przeznaczany jest dla cyklistów.


Z pasa rowerowego można korzystać na ulicy Saskiej, na odcinku od Al. Waszyngtona do ul. Zwycięzców. Po obu stronach wyznaczone zostały pasy, oznaczone dodatkowo czerwoną nawierzchnią.

Powstanie pasów rowerowych spotkało się z reakcją mieszkańców. Część z nich wyrażała swoje opinie na Facebookowym profilu Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Wśród nich pojawiły się zarówno pozytywne - chwalące pomysł oraz wykonanie, jak również takie, które mówiły o niepotrzebnym zwężaniu drogi i powiększających się korkach na ul. Saskiej.


Mamy nadzieję, że zarówno kierowcy jak i rowerzyści szybko przyzwyczają się do nowych warunków a pasy rowerowe okażą się trafnym pomysłem i na Saskiej Kępie powstanie ich jeszcze więcej.

Tagi: Aleja Jerzego Waszyngtona, Rower,

Zobacz również
Nowa stacja Veturilo na Saskiej Kępie

Nowa stacja Veturilo na Saskiej Kępie

sobota, 31.05.2014

W ostatni czwartek zawarta została umowa, na podstawie której warszawska sieć wypożyczalni rowerowych powiększy się o 19 nowych stacji. Jedna z nich powstanie na Saskiej Kępie – na rogu ul. Egipskiej i ul. Afrykańskiej. Nowe stacje powinny zacząć działać do końca sierpnia. [...]

Marcowa Masa Krytyczna przejedzie ulicami Saskiej Kępy

Marcowa Masa Krytyczna przejedzie ulicami Saskiej Kępy

czwartek, 27.03.2014 86

Trasa pierwszej wiosennej Masy Krytycznej liczyć będzie ok. 20 kilometrów. Część trasy prowadzić będzie przez Saską Kępę – ulicami: Francuską, Zwycięzców, Saską i Egipską. Start w piątek (28.03) o godzinie 18:00 z Placu Zamkowego. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy