POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 10:30 (ulica Zwycięzców)
66 aktualna temperatura 1 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 46 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 80% pm10 75 μg/m3
czwartek , 27 marca 2014 r. , Wiktor Zaproponuj newsa!

Marcowa Masa Krytyczna przejedzie ulicami Saskiej Kępy

Trasa pierwszej wiosennej Masy Krytycznej liczyć będzie ok. 20 kilometrów. Część trasy prowadzić będzie przez Saską Kępę – ulicami: Francuską, Zwycięzców, Saską i Egipską. Start w piątek (28.03) o godzinie 18:00 z Placu Zamkowego.

Jak co miesiąc, w ostatni piątek ulicami Warszawy przejedzie Masa Krytyczna – impreza organizowana przez entuzjastów dwóch kółek, którzy chcą zwrócić uwagę na potrzeby rowerzystów oraz sprawić, aby Warszawa była przyjazna dla cyklistów.

Impreza rozpocznie się tradycyjnie na Placu Zamkowym o godzinie 18:00. Trasa, licząca blisko 20 kilometrów prowadzić będzie ulicami:

Plac Zamkowy, Senatorska, pl. Bankowy, al. Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, al. Solidarności, Jagiellońska, Zamoyskiego, Targowa, Zamoyskiego, Grochowska, Terespolska, Stanisławowska, Dwernickiego, Szaserów, Chłopickiego, pl. Szembeka, Zamieniecka, Fieldorfa, Bora-Komorowskiego, Egipska, Saska, Zwycięzców, Francuska, rondo Waszyngtona, most i al. Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy.

Najbliższa Masa Krytyczna będzie pierwsza tej wiosny. Z tego powodu organizatorzy zachęcają do przebrania się lub udekorowania roweru w sposób podkreślający wiosenny charakter przejazdu.

Organizatorzy proponują także, aby osoby wybierające się na Plac Zamkowy spotykały się wcześniej w wyznaczonych punktach, w zależności od dzielnicy. Rowerzyści z Saskiej Kępy mogą spotkać się przy Rondzie Waszyngtona, przy popiersiu koło Parku Skaryszewskiego. Odjazd w stronę Placu Zamkowego o godzinie 17:35.

Tagi: Masa Krytyczna, Rower,

Zobacz również
Nowa stacja Veturilo na Saskiej Kępie

Nowa stacja Veturilo na Saskiej Kępie

sobota, 31.05.2014

W ostatni czwartek zawarta została umowa, na podstawie której warszawska sieć wypożyczalni rowerowych powiększy się o 19 nowych stacji. Jedna z nich powstanie na Saskiej Kępie – na rogu ul. Egipskiej i ul. Afrykańskiej. Nowe stacje powinny zacząć działać do końca sierpnia. [...]

Pierwsze pasy rowerowe na wschodniej stronie Wisły ukończone. Można już jeździć po Saskiej

Pierwsze pasy rowerowe na wschodniej stronie Wisły ukończone. Można już jeździć po Saskiej

piątek, 18.04.2014 294

Wszyscy miłośnicy dwóch kółek z Saskiej Kępy mogą cieszyć się nowymi pasami rowerowymi. Licząca 1,5 kilometrów trasa postała w ciągu ulicy Saskiej, pomiędzy Al. Waszyngtona a ul. Zwycięzców. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy nie tylko na Walentynki