POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 19:40 (ulica Zwycięzców)
65 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1025 hPa pm2.5 45 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 61% pm10 70 μg/m3
czwartek , 20 marca 2014 r. , Wiktor Zaproponuj newsa!

Prace na skwerze przy Plonie - apel o pomoc

Stworzona w 1947 roku płaskorzeźba "Plon" doczekała się w ostatnich latach renowacji. 14 lipca 2011 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie Plonu - dzieła autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza. Inicjatorka akcji - Ewa Brykowska - Liniecka pragnie dokończyć prace związane przywróceniem temu miejscu piękna. Aby przy "Plonie" powstały ławki oraz posadzono zieleń potrzebna jest pomoc finansowa.

Prace nad przywróceniem artystycznego i zabytkowego charakteru ulicy Katowickiej, przy której znajduje się kamienica z płaskorzeźbą wymagają dużego zaangażowania i nakładów finansowych. Projekt dalszych działań został podzielony na dwa etapy.

Pierwszy z nich obejmuje wykonanie sześciu siedzisk na skwerze przy plonie. W drugim etapie przestrzeń ma zostać zagospodarowana zielenią miejską.

Prośba o wsparcie finansowe

Prace związane z pierwszym etapem już się rozpoczęły. Na ich dokończenie brakuje jednak funduszy. Inicjatorzy akcji chcieliby zaprezentować efekt prac podczas tegorocznego Święta Saskiej Kępy. Czasu pozostało niewiele, dlatego zwracają się z prośbą o pomoc finansową. Do ukończenia pierwszego etapu potrzebna jest kwota 1100 zł.

Zachęcamy do wsparcia realizacji poprzez wpłaty na konto Fundacji Działań Kulturalnych i Społecznych.

Jak pomóc?

Darowizny prosimy kierować na konto Fundacji Działań Kulturalnych i Społecznych

PKO BP 49 1020 1156 0000 7102 0127 7839

ul. Finlandzka 12A/12, 03 - 903 Warszawa

W tytule prosimy wpisać: “budowa ławek”

Fundacja zapewnia, że każda złotówka zostanie wydana na rewitalizację miejsca przy "Plonie". Ewentualne darowizny powyżej potrzebnej kwoty przeznaczone zostaną na tablicę informującą o historii skweru lub inne cele związane z płaskorzeźbą.

Tagi: Fundacji Działań Kulturalnych I Społecznych, Plon, Płaskorzeźba,

Zobacz również
Tożsamość Saskiej Kępy

Tożsamość Saskiej Kępy

niedziela, 2.06.2013

W ramach „Święta Saskiej Kępy”, zapraszamy na wydarzenia artystyczno‐kulturalne prezentowane pod wspólnym hasłem „Tożsamość Saskiej Kępy” a także do wsparcia kolejnego etapu działań „Wokół Plonu”. [...]

Obchody 73 rocznicy walk o Saską Kępę

Obchody 73 rocznicy walk o Saską Kępę

poniedziałek, 17.09.2012 37

26 września z okazji 73 rocznicy walk o Saską Kępę odbędą się obchody połączone z sadzeniem Królewskiego Dębu Saskiego. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy