POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 19:20 (ulica Zwycięzców)
63 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1025 hPa pm2.5 43 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 61% pm10 67 μg/m3
piątek , 24 stycznia 2014 r. Zaproponuj newsa!

Jubileuszowe Zimowe Ptakoliczenie w parku Skaryszewskim

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) zaprasza wszystkich do udziału w jubileuszowym 10. Zimowym Ptakoliczeniu, które odbędzie się w ostatni weekend stycznia. Celem corocznej akcji jest śledzenie losu gatunków zimujących w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka.


25 i 26 stycznia miłośnicy ptaków podejmą próbę ich policzenia przy karmnikach, w ogrodach, parkach, na podwórkach i w innych miejscach uczęszczanych przez ludzi. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od poziomu wiedzy przyrodniczej. Na terenie całego kraju poza obserwacjami indywidualnymi odbędą się wycieczki zorganizowane przez wolontariuszy OTOP, którzy będą się dzielić swoją wiedzą i pomagać w rozpoznawaniu spotkanych gatunków.

W parku Skaryszewskim liczymy zimujące ptaki już od pięciu lat. Relacje z ubiegłorocznych edycji można przeczytać tu.

Tegoroczny spacer odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia. Potrwa do dwóch godzin, obserwować będziemy ptaki przy karmnikach i na stawach, opowiadać o tym czym zimą żywią się ptaki i jakie mają sposoby na przetrwanie tego trudnego czasu. Mamy nadzieję spotkać i poobserwować symbol tegorocznego Ptakoliczenia, czyli dzwońca, a także kilkanaście innych gatunków zimujących ptaków – mówi Magda Dziadosz, autorka bloga miastoiptaki.pl, która poprowadzi wycieczkę. Wstęp wolny, spotykamy się w niedzielę, 26 stycznia, godz. 9:00, pod pomnikiem, wejście do Parku Skaryszewskiego od strony ulicy Waszyngtona. Warto zabrać ze sobą ziarna słonecznika dla ptaków, a także aparaty fotograficzne, gdyż OTOP organizuje konkurs z nagrodami dla autorów najciekawszych zdjęć.

Więcej szczegółów: www.miastoiptaki.pl, www.otop.org.pl

Tagi: Ptaki,

Zobacz również
Bądźmy na pTAK!

Bądźmy na pTAK!

środa, 20.02.2013

Stowarzyszenie Ptaki Polskie, którego artykuły publikujemy na łamach naszego serwisu już od najbliższego weekendu organizuje wystawę w Centrum Handlowym Złote Tarasy. Zapraszamy! [...]

Ptaki żyjące w miastach - czy je znasz?

Ptaki żyjące w miastach - czy je znasz?

środa, 22.08.2012

Razem ze stowarzyszeniem Ptaki Polskie na łamach naszego serwisu rozpoczynamy cykl artykułów o ptakach, a w szczególności o ptakach spotykanych na Saskiej Kępie. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy