16 aktualna temperatura 21 °C
ciśnienie 1021 hPa pm2.5 9 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 75% pm10 12 μg/m3
sobota, 18 stycznia 2014 r. Irmina

Śladami mistrzów – 13 spotkanie w sobotę!

O 19:00 w Klubie Kultury Saska Kępa odbędzie się spotkanie z cyklu „Śladami mistrzów… Wielkie postacie na Saskiej Kępie”, tytuł spotkania to „Usta milczą… Dusza śpiewa!”.Dzisiejsze spotkanie będzie poświęcone mistrzowi Wiesławowi Machanowi. Tworzący na Saskiej Kępie muzyk jazzowy, kompozytor i dyrygent zasłynął jako autor muzyki do licznych spektakli i filmów. Jego zespół koncertował z Martą Mirską czy Reną Rolską. W latach 1961 – 1971 był dyrygentem i kierownikiem muzycznym teatru Komedia w Warszawie, a w latach 1972-1979 pełnił te funkcje w teatrze Syrena.

W programie spotkania muzyka mistrza, wspomnienia rodziny, prezentacja zdjęć, liczne anegdoty związane z kompozytorem.

Gośćmi specjalnymi wieczoru będą Roman Czubaty – muzyk rozrywkowy, przyjaciel Wiesława Machana oraz Mariusz Rutkowski – pianista. Spotkanie tradycyjnie poprowadzi Jadwiga Teresa Stępień. Wstęp oczywiście wolny. Zapraszamy!

Tagi: Klub Kulury, Śladami Mistrzów ...wielkie Postacie Na Saskiej Kępie, Wiesław Machan

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
’’Profesor Wanda Wiłkomirska – skrzypaczka, pedagog, przyjaciel..’’

’’Profesor Wanda Wiłkomirska – skrzypaczka, pedagog, przyjaciel..’’

poniedziałek, 21.09.2015

Po wakacyjnej przerwie dzielę się wyjątkową wiadomością, w nadziei na wspólne przeżycie wieczoru. 27 września 2015 roku o godz. 18.00 w Promie Kultury Saska Kępa odbędzie się 28. spotkanie z cyklu: "Śladami Mistrzów ... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie". [...]

Zobacz też