11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 8 stycznia 2014 r.

Jaki był rok 2013?

Rok z pechową trzynastką już za nami. Czy faktycznie był zły? Zobaczcie co działo się przez ostatnie dwanaście miesięcy na Saskiej Kępie i naszym portalu.
W poprzednim roku 145 000 użytkowników odwiedziło nasz portal aż 455 741 razy. Najwięcej, bo aż 3500 osób, odwiedziło Saską Kępę z pasją 8 czerwca – w dniu Święta Saskiej Kępy.

W minionym roku przygotowaliśmy dla Was prawie 200 wiadomości bieżących. Oto 5 aktualności, czytaliście Państwo najczęściej:Niejednokrotnie publikowane przez nas materiały stawały się tematem dyskusji na profilu na Facebook’u. Wiele z nich zostało udostępnionych dalej, tak aby dotarły do jak największego grona odbiorców. Czytelnicy Saskiej Kępy z pasją najchętniej dzielili się w ubiegłym roku aktualnościami:Przez cały rok publikowaliśmy ciekawe zdjęcia Saskiej Kępy. Wiele z nich przesłali do nas czytelnicy, za co bardzo dziękujemy!. Oto galeria najczęściej „lajkowanych” zdjęć.

Na plus, na minus

Miniony rok przyniósł wiele zmian na Saskiej Kępie. Nie sposób wymienić wszystkich, tych dobrych i złych. Postanowiliśmy jednak wybrać wydarzenia, które naszym zdaniem zasługują na pochwałę, oraz te, które nie przysłużyły się rozwojowi Saskiej Kępy.

Ważnym wydarzeniem w ubiegłym roku było pojawienie się na Saskiej Kępie dwóch stacji Veturilo. Informacja o tym była jedną z najczęściej udostępnianych przez czytelników portalu.

Mieszkańcy Saskiej Kępy mogli w tym sezonie wypożyczyć rower w stacjach zlokalizowanych na rogu ul. Francuskiej i Walecznych oraz u zbiegu Walecznych i Peszteńskiej. Druga stacja została później przeniesiona na róg ul. Walecznych i Międzynarodowej, w okolice Klubokawiarni OSP Saska Kępa. O tej zmianie czytelnicy mogli się dowiedzieć z tekstu „Przeniosą stację Veturilo”.

Drugim ważnym wydarzeniem w minionym roku było powołanie nowego kierownika Klubu Kultury Saska Kępa. W sierpniu posadę objęła Maria Juszczyk, była wicedyrektor Teatru Powszechnego. Zmiana na stanowisku kierownika jest szansą na rozwój Klubu Kultury.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Marią Juszczyk – kierownikiem Klubu Kultury Saska Kępa.

Niestety nie wszystko co się działo w ostatnim roku, wpływało pozytywnie na życie Saskiej Kępie.

Tematem powracającym przy okazji dużych imprez na Stadionie Narodowym jest problem parkowania na Saskiej Kępie. Wprowadzono co prawda identyfikatory dla mieszkańców, ale nie spełniają one swojego zadania. Saska Kępa nie jest zamykana na czas imprez na Stadionie, przez co przyjeżdżający na Narodowy goście zostawiają samochody na trawnikach i chodnikach. Mieszkańcy starają się walczyć z tym zjawiskiem, organizując akcję wysyłania petycji (Saska Kępa to nie parking Stadionu Narodowego! - inicjatywa mieszkańców).

W tym roku podjęto także decyzję o budowie na Saskiej Kępie siłowni plenerowej. Cieszy fakt powstania takiego miejsca, szkoda jednak, że na Saskiej Kępie będzie tylko jedna. Dodatkowo, siłownia powstanie nie w najbardziej oczywistej lokalizacji (skwer na końcu ul. Zwycięzców) ale na Wale Miedzeszyńskim, wzdłuż ul. Algierskiej.

Miejmy nadzieję, że najbliższe dwanaście miesięcy na Saskiej Kępie będzie obfitowało w dużo pozytywnych wydarzeń, a tych które nie służą jej rozwojowi będzie coraz mniej. O tych wszystkich wydarzeniach będziemy się starali Was informować!

Redakcja Saskiej Kępy z pasją

Tagi: Rok 2013, Saska Kępa

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Kolejne budynki Saskiej Kępy zostaną wpisane do rejestru zabytków

Kolejne budynki Saskiej Kępy zostaną wpisane do rejestru zabytków

niedziela, 25.10.2015

Historyczna zabudowa Saskiej Kępy zostanie wpisana do rejestry zabytków. Zadecydował o tym wojewódzki konserwator po kilkakrotnych apelach mieszkańców i lokalnych stowarzyszeń. [...]

Spacer z Praską Ferajną

Spacer z Praską Ferajną

czwartek, 10.04.2014 41

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się popołudniowy spacer po Saskiej Kępie. [...]

Budżet partycypacyjny – ostatnie dni zgłaszania wniosków

Budżet partycypacyjny – ostatnie dni zgłaszania wniosków

środa, 5.03.2014 1

10 marca mija termin składania projektów, które chcielibyście, aby zostały zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego. [...]

Stara Saska Kępa i jej młodzież

Stara Saska Kępa i jej młodzież

niedziela, 23.02.2014 119

Zastanawialiście się jak dawniej wyglądało życie na Saskiej Kępie? O latach powojennych, z perspektywy młodego chłopaka opowiada Witek Wilewski - autor "Z pamiętnika chłopaka ze starej Kępy, który ruszył w świat..." [...]

Zobacz też