10 aktualna temperatura 11 °C
ciśnienie 1013 hPa pm2.5 6 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 92% pm10 8 μg/m3
wtorek, 31 grudnia 2013 r. Wiktor

Nieudany remont na Styki

Niedawno remontu doczekała się ulica Styki. Na dziurawej nawierzchni drogi pojawił się nowy asfalt. Odnowione zostały także chodniki. Niestety w obu przypadkach nie obyło się bez błędów.

Przed jesiennymi naprawami ulicą Styki ciężko było przejechać albo przejść. W nawierzchni więcej było dziur niż asfaltu. Chodniki wzdłuż ulicy były popękane i nierówne. W tej sprawie interweniowali mieszkańcy. Na ich wyraźną prośbę Urząd Dzielnicy Praga-Południe rozpoczął remont. Niestety efekt końcowy okazał się gorszy niż przed naprawą.

Układ urbanistyczny Saskiej Kępy wpisany jest do rejestru zabytków od końca lat 70. XX wieku. Wszystkie widoczne zmiany, w tym zmiana nawierzchni, wymagają zgody stołecznego konserwatora. Tymczasem na odcinku Styki, od ul. Obrońców do Walecznych stare płyty trotuarowe zastąpione zostały najtańszą betonową kostką. Co dziwne, inny odcinek tej ulicy, pomiędzy ul. Zwycięzców a Obrońców odremontowano we właściwy sposób – zniszczone płyty zastąpiono nowymi. Wszystko to, bez wiedzy i zgody konserwatora.

Mieszkańcy posesji przy ul. Styki skarżą się nie tylko na materiał z jakiego wykonano nową kostkę. Ich wątpliwości budzi także jakość wykonanych prac. Kostka wystaje ponad krawężnik a szczeliny uzupełniono betonową zaprawą.

W tej sprawie interwencję zapowiada biuro konserwatora. Jednym z możliwych rozwiązań jest nakazanie władzom dzielnicy natychmiastowego usunięcia kostki i wykonanie chodnika z płyt.

Wadliwie wykonane chodniki to nie jedyny problem, jaki pojawił się podczas remontu na Styki. Część tej ulicy doczekała się nowej nawierzchni. I w tym przypadku prace zostały wykonane niedokładnie. Większe opady deszczu spowodowały, że przy skrzyżowaniu ul. Styki i Zwycięzców tworzyła się kałuża, która piesi musieli omijać szerokim łukiem. Nawierzchnia została ułożona tak, że woda nie spływała do położonej niedaleko studzienki. Kilka dni po zakończeniu remontu konieczne były poprawki. Na miejscy przez kilka dni pracowała ekipa drogowców. Naprawa polegała na położeniu kolejnej warstwy asfaltu w najbliższym sąsiedztwie skrzyżowania.

Miejmy nadzieję, że po interwencji konserwatora skończą się problemy z wyglądem wyremontowanej ulicy Styki.

Tagi: Remont

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Duże utrudnienia dla kierowców? Most Poniatowskiego przejdzie remont

Duże utrudnienia dla kierowców? Most Poniatowskiego przejdzie remont

sobota, 1.06.2019 136

Zabytkowy most Poniatowskiego doczekał się planów remontowych. Na razie rozważane są różne warianty tego, jak po inwestycji będzie wyglądała ta znana arteria komunikacyjna miasta. Remont może pochłonąć nawet 400 milionów złotych. Choć konkretnych dat ani planów jeszcze nie ma, kierowcy powinni nastawić się na spore utrudnienia. [...]

Jak otrzymać dotację na remont zabytku?

Jak otrzymać dotację na remont zabytku?

wtorek, 8.01.2019 15

Trwa kolejna edycja programu dotacyjnego m.st. Warszawy na remonty stołecznych obiektów zabytkowych. Zainteresowani właściciele i zarządcy informacje czerpią ze spotkań i broszury. [...]

Jesienne remonty w parku Skaryszewskim

Jesienne remonty w parku Skaryszewskim

sobota, 27.10.2018 24

Trwa remont popularnego Skaryszaka. Na alei obwodnicowej jest już nowy asfalt, pojawiły się kosze na śmieci, a mostki w parku zaczynają lśnić czystością. Znika także pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej. W przyszłym roku warszawiacy przejdą odnowioną aleją główną. [...]

Duże zmiany w Parku Skaryszewskim

Duże zmiany w Parku Skaryszewskim

piątek, 29.06.2018 87

Nasz ulubiony park wkrótce może się zmienić nie do poznania. Już od pewnego czasu trwają kosmetyczne prace remontowe na tym obszarze, a to dopiero początek większego projektu odnowienia Parku Skaryszewskiego. [...]

Zobacz też