11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 31 grudnia 2013 r. Wiktor

Nieudany remont na Styki

Niedawno remontu doczekała się ulica Styki. Na dziurawej nawierzchni drogi pojawił się nowy asfalt. Odnowione zostały także chodniki. Niestety w obu przypadkach nie obyło się bez błędów.

Przed jesiennymi naprawami ulicą Styki ciężko było przejechać albo przejść. W nawierzchni więcej było dziur niż asfaltu. Chodniki wzdłuż ulicy były popękane i nierówne. W tej sprawie interweniowali mieszkańcy. Na ich wyraźną prośbę Urząd Dzielnicy Praga-Południe rozpoczął remont. Niestety efekt końcowy okazał się gorszy niż przed naprawą.

Układ urbanistyczny Saskiej Kępy wpisany jest do rejestru zabytków od końca lat 70. XX wieku. Wszystkie widoczne zmiany, w tym zmiana nawierzchni, wymagają zgody stołecznego konserwatora. Tymczasem na odcinku Styki, od ul. Obrońców do Walecznych stare płyty trotuarowe zastąpione zostały najtańszą betonową kostką. Co dziwne, inny odcinek tej ulicy, pomiędzy ul. Zwycięzców a Obrońców odremontowano we właściwy sposób – zniszczone płyty zastąpiono nowymi. Wszystko to, bez wiedzy i zgody konserwatora.

Mieszkańcy posesji przy ul. Styki skarżą się nie tylko na materiał z jakiego wykonano nową kostkę. Ich wątpliwości budzi także jakość wykonanych prac. Kostka wystaje ponad krawężnik a szczeliny uzupełniono betonową zaprawą.

W tej sprawie interwencję zapowiada biuro konserwatora. Jednym z możliwych rozwiązań jest nakazanie władzom dzielnicy natychmiastowego usunięcia kostki i wykonanie chodnika z płyt.

Wadliwie wykonane chodniki to nie jedyny problem, jaki pojawił się podczas remontu na Styki. Część tej ulicy doczekała się nowej nawierzchni. I w tym przypadku prace zostały wykonane niedokładnie. Większe opady deszczu spowodowały, że przy skrzyżowaniu ul. Styki i Zwycięzców tworzyła się kałuża, która piesi musieli omijać szerokim łukiem. Nawierzchnia została ułożona tak, że woda nie spływała do położonej niedaleko studzienki. Kilka dni po zakończeniu remontu konieczne były poprawki. Na miejscy przez kilka dni pracowała ekipa drogowców. Naprawa polegała na położeniu kolejnej warstwy asfaltu w najbliższym sąsiedztwie skrzyżowania.

Miejmy nadzieję, że po interwencji konserwatora skończą się problemy z wyglądem wyremontowanej ulicy Styki.

Tagi: Remont

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Zmiany w Alei Waszyngtona

Zmiany w Alei Waszyngtona

niedziela, 18.10.2020 175

Tramwaje Warszawskie zamierzają wyremontować torowisko oraz jezdnię Alei Waszyngtona. Termin rozpoczęcia robót jest jeszcze nieznany. [...]

Przedłużający się remont chodnika na wiadukcie ulicy Saskiej

Przedłużający się remont chodnika na wiadukcie ulicy Saskiej

sobota, 19.09.2020 12

23 czerwca rozpoczął się remont chodników na wiadukcie ulicy Saskiej biegnącym nad aleją Stanów Zjednoczonych. Prace miały potrwać do końca sierpnia. Jednak, jak donosi nasza czytelniczka remont jeszcze się nie skończył, a roboty utkwiły w martwym punkcie. [...]

Remont Saskiej niedokończony

Remont Saskiej niedokończony

wtorek, 8.09.2020

1 września został przywrócony po remoncie ruch na ulicy Saskiej. Drogowcy jednak nie dokończyli prac, gdyż jezdnia nie doczekała się ścieralnej warstwy asfaltu. Zarząd Dróg Miejskich deklaruje, że sfinalizuje remont w najbliższym czasie. [...]

Zmiana planów dotycząca remontu Mostu Poniatowskiego

Zmiana planów dotycząca remontu Mostu Poniatowskiego

poniedziałek, 7.09.2020 50

Najstarsza stołeczna przeprawa drogowa miała przejść kapitalną przebudowę. Ograniczony budżet Urzędu Miasta wymusza zmianę strategii. Z tego powodu Most Poniatowskiego doczeka się remontu, ale będzie on prowadzony etapami. Pojawią się m.in windy, fotoradary, o ścieżce dla rowerów można jednak zapomnieć. [...]

Zobacz też