POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 20:00 (ulica Zwycięzców)
19 aktualna temperatura 18 °C
ciśnienie 1005 hPa pm2.5 11 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 54% pm10 15 μg/m3
wtorek, 31 grudnia 2013 r. Wiktor

Nieudany remont na Styki

Niedawno remontu doczekała się ulica Styki. Na dziurawej nawierzchni drogi pojawił się nowy asfalt. Odnowione zostały także chodniki. Niestety w obu przypadkach nie obyło się bez błędów.

Przed jesiennymi naprawami ulicą Styki ciężko było przejechać albo przejść. W nawierzchni więcej było dziur niż asfaltu. Chodniki wzdłuż ulicy były popękane i nierówne. W tej sprawie interweniowali mieszkańcy. Na ich wyraźną prośbę Urząd Dzielnicy Praga-Południe rozpoczął remont. Niestety efekt końcowy okazał się gorszy niż przed naprawą.

Układ urbanistyczny Saskiej Kępy wpisany jest do rejestru zabytków od końca lat 70. XX wieku. Wszystkie widoczne zmiany, w tym zmiana nawierzchni, wymagają zgody stołecznego konserwatora. Tymczasem na odcinku Styki, od ul. Obrońców do Walecznych stare płyty trotuarowe zastąpione zostały najtańszą betonową kostką. Co dziwne, inny odcinek tej ulicy, pomiędzy ul. Zwycięzców a Obrońców odremontowano we właściwy sposób – zniszczone płyty zastąpiono nowymi. Wszystko to, bez wiedzy i zgody konserwatora.

Mieszkańcy posesji przy ul. Styki skarżą się nie tylko na materiał z jakiego wykonano nową kostkę. Ich wątpliwości budzi także jakość wykonanych prac. Kostka wystaje ponad krawężnik a szczeliny uzupełniono betonową zaprawą.

W tej sprawie interwencję zapowiada biuro konserwatora. Jednym z możliwych rozwiązań jest nakazanie władzom dzielnicy natychmiastowego usunięcia kostki i wykonanie chodnika z płyt.

Wadliwie wykonane chodniki to nie jedyny problem, jaki pojawił się podczas remontu na Styki. Część tej ulicy doczekała się nowej nawierzchni. I w tym przypadku prace zostały wykonane niedokładnie. Większe opady deszczu spowodowały, że przy skrzyżowaniu ul. Styki i Zwycięzców tworzyła się kałuża, która piesi musieli omijać szerokim łukiem. Nawierzchnia została ułożona tak, że woda nie spływała do położonej niedaleko studzienki. Kilka dni po zakończeniu remontu konieczne były poprawki. Na miejscy przez kilka dni pracowała ekipa drogowców. Naprawa polegała na położeniu kolejnej warstwy asfaltu w najbliższym sąsiedztwie skrzyżowania.

Miejmy nadzieję, że po interwencji konserwatora skończą się problemy z wyglądem wyremontowanej ulicy Styki.

Tagi: Remont

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Park Skaryszewski wolny od zabudowy?

Park Skaryszewski wolny od zabudowy?

środa, 27.12.2017 142

Rok 2018 zapowiada się niezwykle pomyślnie dla „Skaryszaka”. Radni dzielnicy pracują bowiem nad planem zagospodarowania, który ma uniemożliwić zabudowę tego zielonego obszaru. [...]

Nie zatankujesz na Saskiej Kępie

Nie zatankujesz na Saskiej Kępie

sobota, 4.01.2014 22

Na kierowców chcących zatankować auta na Saskiej Kępie czeka niemiła niespodzianka. Obie zlokalizowane tu stacje benzynowe nie działają. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie kilka tygodni. [...]

Kolejna estakada Trasy Łazienkowskiej do rozbiórki

Kolejna estakada Trasy Łazienkowskiej do rozbiórki

piątek, 16.08.2013 21

W poniedziałek wieczorem zamknięta zostanie estakada wjazdowa z ul. Wał Miedzeszyński na Trasę Łazienkowską. Rozpocznie się jej rozbiórka a potem odbudowa. [...]

Ulica Alzacka będzie wyremontowana

Ulica Alzacka będzie wyremontowana

czwartek, 15.08.2013 30

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się kompleksowy remont ulicy Alzackiej! [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo