11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 17 grudnia 2013 r. Paula

Jedyny taki koncert… kobiety w życiu Osieckiej

2 grudnia 2013 roku ukazał się dwupłytowy album z piosenkami Agnieszki Osieckiej wydany przez Wydawnictwo Polskiego Radia.

Album zawiera nagranie koncertu z 8 września 1993 roku ze studia radiowego przy ul. Myśliwieckiej, dziś noszącego imię artystki. Był to jedyny koncert który zgodziła się poprowadzić i w którym wystąpili wybrani przez nią wykonawcy jej ulubionych piosenek.

Album nosi tytuł „Kobiety mojego życia”. Nie jest przypadkowy gdyż to właśnie podczas wspomnianego koncertu Agnieszka Osiecka go wymyśliła. Dlaczego nie mężczyźni? Bo choć pisała także dla mężczyzn, jej piosenki miały kobiecą duszę.

Album składa się z dwóch płyt. Na jednej z nich, zatytułowanej „Agnieszka Osiecka. Kobiety mojego życia” (CD2) znalazły się utwory wykonywane przez wybrane przez nią artystki (piosenki te wcześniej ukazały się na niedostępnym już dziś albumie pt. „Pięć oceanów") oraz utwory śpiewane m.in. przez Barbarę Dziekan, Krystynę Jandę, Ewę Błaszczyk, Magdę Umer czy Marylę Rodowicz. Artystki zapowiada sama Agnieszka Osiecka. Płyta pt. „Agnieszka Osiecka. Kobiety jej życia” (CD1), stanowi uzupełnienie pierwszej o artystki, których podczas koncertu zabrakło.

Wydanie albumu związane jest z wprowadzeniem do obiegu monet z wizerunkiem poetki.

To był maj, pachniała Saska Kępa…

Agnieszka Osiecka, choć za Warszawą ponoć nigdy nie przepadała, silnie związana była z Saska Kępą. W dwupokojowym mieszkaniu na parterze domu przy ul. Dąbrowieckiej 25 mieszkała niemal przez całe życie. Bywała w tutejszych barach i kawiarniach (gdzie na serwetkach zapisywała słowa nowych piosenek), księgarniach czy parku Skaryszewskim.

Dziś, na ścianie jej domu widnieje tablica w kształcie otwartej książki, na której umieszczono słowa "to był maj, pachniała Saska Kępa" będące fragmentem piosenki „Małgośka”. Dzięki Dariuszowi i Teresie Kowalskim, autorom jej pomnika, od 2007 roku przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i Obrońców, można przysiąść się do artystki siedzącej przy kawiarnianym stoliku. Na stoliku obok wyrzeźbiono porozrzucane kartki z tekstami piosenek.

Tagi: Agnieszka Osiecka, Album, Cd, Koncert, Polskie Radio, Pomnik Osieckiej

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Nowy ogólnopolski cykl koncertów Letnie Brzmienia!

Nowy ogólnopolski cykl koncertów Letnie Brzmienia!

niedziela, 25.04.2021

Od czerwca do sierpnia w centrach dziewięciu największych polskich miast odbywać się będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów. Krzysztof Zalewski, sanah, BRODKA, Kwiat Jabłoni, Daria 
Zawiałow, MROZU, Nosowska i wielu innych wystąpią na scenach plenerowych Letnich Brzmień! Bilety w cenie od 59 zł i karnety za 249 zł będą dostępne w sprzedaży od przyszłego poniedziałku 19 kwietnia na www.eventim.pl/letniebrzmienia. [...]

PROM Kultury wraca po przerwie

PROM Kultury wraca po przerwie

sobota, 27.06.2020 28

4 lipca zostanie ponownie otwarty PROM Kultury przy ulicy Brukselskiej 23. Czekają na nas liczne atrakcje. [...]

Kochankowie z Saskiej Kępy

Kochankowie z Saskiej Kępy

czwartek, 22.08.2019 59

Saska Kępa w roli artystycznej mekki Warszawy sprawdzała się doskonale. Zamieszkiwali i spotykali się tutaj aktorzy, śpiewacy, malarze, architekci, kompozytorzy, pisarze oraz wielu innych ludzi tzw. wolnego zawodu. Historie, które się pomiędzy nimi zawiązywały formowały się w głębokie relacje, przyjaźnie i… miłości. Jednej z nich jesteśmy dłużni ten artykuł. [...]

Bon Jovi na PGE Narodowym

Bon Jovi na PGE Narodowym

środa, 10.07.2019 90

W piątek, 12 lipca, o godz. 16.30 na PGE Narodowym rozpocznie się koncert, którego gwiazdą będzie Bon Jovi. W związku z wydarzeniem w godz. 17.00-20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK [...]

Zobacz też