POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 10:50 (ulica Zwycięzców)
66 aktualna temperatura 2 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 46 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 77% pm10 75 μg/m3
wtorek , 10 grudnia 2013 r. , Irmina Zaproponuj newsa!

82-letni „pałacyk” przy Zwycięzców z nową elewacją

Stowarzyszenie ŁADna Kępa walczy przede wszystkim o zachowanie modernistycznego dziedzictwa architektonicznego na Saskiej Kępie. Do Mazowieckiego Konserwatora Zabytków ciągle docierają wnioski o zakwalifikowanie konkretnych adresów do rejestru zabytków.


Niestety nie zawsze udaje się wygrać. Bywa i tak, że budynki, które niezmienione od kilkudziesięciu lat, będące symbolem stałości wobec upływającego czasu zyskują nowoczesną, szpecącą narośl. Tak też stało się w przypadku obiektu przy Zwycięzców 12. Mimo iż „pałacyk” z 1931 roku był wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków został oszpecony. Stołeczny Konserwator zezwolił na dobudowanie szklanej klatki schodowej oraz zadaszenia wejścia od bramy do budynku i zmiany w ogrodzeniu. Na zdjęciach widać też zmiany w elewacji budynku, które mocno zmieniły wygląd obiektu.

Zielona Saska Kępa i ŁADna Kępa zgłosiły sprawę do Wydziału Kontroli Stowarzyszenia Kontroli Zabytków, niestety dobudowane obiekty są legalne.

Tagi: Ladna Kępa, Ulica Zwycięzców,

Zobacz również
Mierzymy jakość powietrza na Saskiej Kępie!

Mierzymy jakość powietrza na Saskiej Kępie!

środa, 6.12.2017 352

To mgła czy smog...? Teraz już nie musisz się nad tym zastanawiać, możesz to po prostu sprawdzić na naszej stronie! [...]

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

poniedziałek, 30.10.2017 157

Chwyć stery w swoje ręce i poczuj się jak pilot linii lotniczych! Na Saskiej Kępie wystartował AirPoint - Symulator Lotu oraz pierwsza stacjonarna galeria WarsawGiftShop! To najbardziej odlotowe miejsce w Warszawie! [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy nie tylko na Walentynki