POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 19:10 (ulica Zwycięzców)
53 aktualna temperatura -11 °C
ciśnienie 1030 hPa pm2.5 33 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 68% pm10 45 μg/m3
niedziela , 27 października 2013 r. Zaproponuj newsa!

Zdjęcia u Pani Celiny

Zakład fotograficzny Pani Celiny Osieckiej istnieje nieprzerwanie od 1975 roku. Mieszkańcy Saskiej Kępy pewnie już domyślają się, że chodzi o niewielką manufakturkę na rogu Zwycięzców i Francuskiej. Rzetelną opowieść o Pani Celinie przygotowało Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „Ę”.

Celina Osiecka fotografią zainteresowała się w 1962 roku. Kilkanaście lat później udąło jej się otworzyć mały zakład, który działa do dziś według zasad dawno wymyślonych przez właścicielkę. Pani Celina fotografuje tylko w czerni i bieli, wywołując zdjęcia tradycyjnie. Jak mówi – aparatu cyfrowego używa tylko prywatnie, w pracy nigdy!

Mieszkańcy, którzy dawno wyprowadzili się z Saskiej, są miło zaskoczeni faktem, że zakład Pani Celiny działa nadal. – To pani wciąż tu jest? – pytają. – No...jestem – odpowiada Pani Celina.

Cały reportaż do przeczytania tu: http://e.org.pl/pani-celina-osiecka-ostatnia-taka-fotografka/

Tagi: Fotografia,

Zobacz również
Krewni tajemniczej piękności ze starej fotografii odnalezieni po ponad 70 latach!

Krewni tajemniczej piękności ze starej fotografii odnalezieni po ponad 70 latach!

niedziela, 19.03.2017 25

Album ze zdjęciami zagadkowej kobiety, czyli Ireny Otorowskiej-Jakubowskiej trafi w końcu po ponad 70 latach do prawowitych spadkobierców. Jej rodzina została odnaleziona. [...]

Wystawa fotografii Piotra Bekasa w Galerii Czułoś

Wystawa fotografii Piotra Bekasa w Galerii Czułość

sobota, 17.09.2011

Wobec warszawskiego weekendu sztuki "Gdzie jest sztuka" Galeria Czułość zaprasza na wystawę Piotra Bekasa - "Betulosis - prolog", która rozpocznie jesienno-zimowy cykl indywidualnych wystaw fotografów współpracujących z Galerią Czułość. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy