11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 11 października 2013 r. Irmina

Idziesz na referendum? Sprawdź gdzie głosować

Już w niedzielę (13.10) referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz - Waltz. Głosować można w ponad tysiącu lokali od 7:00 do 21:00.

To wielkie wydarzenie w życiu miasta. Pierwszy raz w historii Warszawy mieszkańcy zadecydują czy dojdzie do odwołania prezydenta na rok przed końcem kadencji. Przypomnijmy – wniosek o referendum złożył prezydent Ursynowa Piotr Guział. Założonemu przez niego Stowarzyszeniu bardzo szybko udało się zebrać odpowiednią liczbę podpisów.

Najnowszy sondaż pokazuje, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta Warszawy jest możliwe. Według przeprowadzonego dla TVN24 badania Millward Brown 42 proc. ankietowanych deklaruje, że w niedzielę pójdzie do urn (aby referendum było ważne, wystarczy 39 proc.). 74 proc. z nich zamierza zagłosować za odwołaniem prezydent.

Dla mieszkańców Saskiej Kępy powstała strona dzięki której będą mogli zlokalizować najbliższy lokal wyborczy. Informacji można szukać pod adresem http://www.saskakepa.waw.pl/referendum.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też