11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 19 września 2013 r.

Czy szkolne boiska na Kępie są dla młodzieży?

Kilka dni temu napisała do nas Pani Dorota dzieląc się swoimi obserwacjami na temat dostępu do szkolnych boisk w Saskokępiskich szkołach. Czy rzeczywiście lepiej, jeśli nasze pociechy zostaną w domach i spędzą czas przed komputerem zamiast pobiegać na świeżym powietrzu?

Ostatnio też wspominaliśmy o problemach w naszym „Jordanku” (news: „Co z drewniakiem w Jordanku? Podziel się opinią!”). W Jordanku bawić się może każdy, ale boisko do piłki nożnej ma tylko jedną bramkę, a większość huśtawek nie działa.

Przeczytajcie list Pani Doroty:

„Czy jest w naszej dzielnicy boisko do piłki nożnej dostępne dla dzieci popołudniami? Starsza młodzież i dorośli mogą korzystać z boiska przy Gimnazjum nr 20, ale są tam straszne tłumy – świadczące o tym, że potrzebujemy więcej takich miejsc. Piękne boisko przy Szkole Podstawowej nr 143 w wakacje było dostępne przez dziurę w płocie..., ale teraz postawiono nowe ogrodzenie i pani dyrektor żąda opłaty 50 zł za możliwość wejścia... Mój 10-letni syn, uczeń tej szkoły, próbował wczoraj pokopać tam piłkę z kolegami – wszedł przez płot (nowy) i ... został wyrzucony (też przez płot!!!) przez pana z ochrony, obserwującego teren boiska na monitorze w swoim kantorku. Mój syn stwierdził, że ochroniarz ich wyrzucił, ponieważ są za młodzi, gdyby mieli po 19 lat, to pan bałby się do nich wyjść... Ot, taka obserwacja 10-latka. Dzieci w końcu pograły w piłkę na boisku (też zamkniętym!) LO IV: tam nie było wrzeszczącego pana ochroniarza tylko przerażona pani, która codziennie obserwuje dzieci i młodzież forsującą ogrodzenie, i czeka, drżąc, na wypadek... Podobno, rozpoczynający się właśnie rok szkolny, ma przebiegać pod hasłem "Szkoła w ruchu". Przeskakiwanie ogrodzeń to też "ruch", ale czy o taki właśnie chodzi? Gdzie można zawalczyć o sprawę zdrowego sposobu zagospodarowania wolnego czasu dzieciaków? Czy sport dla dzieci, w wolne popołudnie, musi oznaczać tylko grę na konsoli czy komputerze, np. w Fifę 13? Podobno Bemowo otworzyło swoje szkolne boiska przed wakacjami, ale tam zrobiły to władze dzielnicy. Tutaj mamy problem, którego rozwiązanie zależy tylko od dobrej woli dyrektorów placówek, a tej brakuje. Dziwi mnie postawa pani dyrektor SP 143 – organizowany od kilku lat czerwcowy piknik szkolny ma przybliżyć szkołę dzielnicy i jest skierowany do wszystkich mieszkańców. Szkoła "lansowała" się też podczas Święta Saskiej Kępy, ale po co? Okoliczni mieszkańcy mogą tylko popatrzeć przez płot. Smutne... Uważam, że jest o co walczyć, bo wkrótce przyjdzie nam obcować ze znacznie zwiększoną populacją młodych ludzi spędzających czas na świeżym powietrzu, ale... z puszką piwa w garści i papierosem w zębach.”

Tagi: Boisko

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Boisko w „Chemiku” już otwarte

Boisko w „Chemiku” już otwarte

czwartek, 20.10.2016 41

17 października Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał uroczystego otwarcia nowoczesnego zespołu boisk sportowych przy Zespole Szkół nr 21 przy ul. Saskiej 78. [...]

Zobacz też