POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 21:10 (ulica Zwycięzców)
57 aktualna temperatura -12 °C
ciśnienie 1030 hPa pm2.5 37 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 65% pm10 51 μg/m3
czwartek , 19 września 2013 r. Zaproponuj newsa!

Czy szkolne boiska na Kępie są dla młodzieży?

Kilka dni temu napisała do nas Pani Dorota dzieląc się swoimi obserwacjami na temat dostępu do szkolnych boisk w Saskokępiskich szkołach. Czy rzeczywiście lepiej, jeśli nasze pociechy zostaną w domach i spędzą czas przed komputerem zamiast pobiegać na świeżym powietrzu?

Ostatnio też wspominaliśmy o problemach w naszym „Jordanku” (news: „Co z drewniakiem w Jordanku? Podziel się opinią!”). W Jordanku bawić się może każdy, ale boisko do piłki nożnej ma tylko jedną bramkę, a większość huśtawek nie działa.

Przeczytajcie list Pani Doroty:

„Czy jest w naszej dzielnicy boisko do piłki nożnej dostępne dla dzieci popołudniami? Starsza młodzież i dorośli mogą korzystać z boiska przy Gimnazjum nr 20, ale są tam straszne tłumy – świadczące o tym, że potrzebujemy więcej takich miejsc. Piękne boisko przy Szkole Podstawowej nr 143 w wakacje było dostępne przez dziurę w płocie..., ale teraz postawiono nowe ogrodzenie i pani dyrektor żąda opłaty 50 zł za możliwość wejścia... Mój 10-letni syn, uczeń tej szkoły, próbował wczoraj pokopać tam piłkę z kolegami – wszedł przez płot (nowy) i ... został wyrzucony (też przez płot!!!) przez pana z ochrony, obserwującego teren boiska na monitorze w swoim kantorku. Mój syn stwierdził, że ochroniarz ich wyrzucił, ponieważ są za młodzi, gdyby mieli po 19 lat, to pan bałby się do nich wyjść... Ot, taka obserwacja 10-latka. Dzieci w końcu pograły w piłkę na boisku (też zamkniętym!) LO IV: tam nie było wrzeszczącego pana ochroniarza tylko przerażona pani, która codziennie obserwuje dzieci i młodzież forsującą ogrodzenie, i czeka, drżąc, na wypadek... Podobno, rozpoczynający się właśnie rok szkolny, ma przebiegać pod hasłem "Szkoła w ruchu". Przeskakiwanie ogrodzeń to też "ruch", ale czy o taki właśnie chodzi? Gdzie można zawalczyć o sprawę zdrowego sposobu zagospodarowania wolnego czasu dzieciaków? Czy sport dla dzieci, w wolne popołudnie, musi oznaczać tylko grę na konsoli czy komputerze, np. w Fifę 13? Podobno Bemowo otworzyło swoje szkolne boiska przed wakacjami, ale tam zrobiły to władze dzielnicy. Tutaj mamy problem, którego rozwiązanie zależy tylko od dobrej woli dyrektorów placówek, a tej brakuje. Dziwi mnie postawa pani dyrektor SP 143 – organizowany od kilku lat czerwcowy piknik szkolny ma przybliżyć szkołę dzielnicy i jest skierowany do wszystkich mieszkańców. Szkoła "lansowała" się też podczas Święta Saskiej Kępy, ale po co? Okoliczni mieszkańcy mogą tylko popatrzeć przez płot. Smutne... Uważam, że jest o co walczyć, bo wkrótce przyjdzie nam obcować ze znacznie zwiększoną populacją młodych ludzi spędzających czas na świeżym powietrzu, ale... z puszką piwa w garści i papierosem w zębach.”

Tagi: Boisko

Zobacz również
Boisko w „Chemiku” już otwarte

Boisko w „Chemiku” już otwarte

czwartek, 20.10.2016 41

17 października Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał uroczystego otwarcia nowoczesnego zespołu boisk sportowych przy Zespole Szkół nr 21 przy ul. Saskiej 78. [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy

Podbniebne nagrywki